Muri bo lahko precej žal za tretji poraz v konferenčni ligi. Zelo, zelo žal. Kaj vse so zapravili črno-beli! Kader Rennesa je na papirju vreden osupljivih 200 milijonov evrov. Je. Na papirju. V Ljudskem vrtu pa trenutno sedma ekipa francoskega prvenstva ni bil bav-bav, daleč od tega. Vsekakor ni navdušila, ne kot moštvo, ki je potolklo doma Paris SG.
Mura je neprepričljiv dan Rennesa začutila, vendar prepozno, vselej šele zares v zaostanku. Rennesu (7 točk), ki v skupini G zdaj vodi (Vitesse 6 točk, Tottenham 4, Mura 0) je to zadoščalo, Mura si bo pa lahko dolgo ogledovala kolaž zapravljenih priložnosti.
Prečka jih ni prestrašila
Muri se pozna, da je še vedno debitantka v skupinskem delu evropskih tekmovanj. Anteju Šimundži to nikdar ne uide in ima prav. Kar po svoje ni tako slabo, saj Mura na trenutke skuša več, bolj drzno, konkretno. Težava je le, da ponavadi šele takrat, ko se znajde v rezultatskem zaostanku. Je pa napredek, da črno-belih uvodna prečka ni prestrašila.
Rennes se ni predstavil kot velikan, ki je vložil velike milijone pred sezono. Očitno dobro, če je padel tudi Paris Saint-Germain (2:0). In za vikend v gosteh zelo suvereno še Metz (0:3). Sedmouvrščena ekipa francoskega prvenstva ni bila spet tako velik zalogaj. Vsekakor ne takšen kot Tottenham. Precej bližje Vitesseju, le da je imela nekaj več težav z (ne)učinkovitostjo. Gotovo na račun težkega igrišča, znova je zelenica v Ljudskem vrtu predstavljala prevelik izziv. Med polčasom so »flikali« luknje, igralcem je drselo, žoga je skakala. No, vsekakor pa ni tako trpela zelenica kot na tekmi Slovenije in Rusije.
Lotrič izenačil!
Toda Rennes je kljub temu kreiral svojo igro, Muro pa pričakovano čakala na protinapade. Kjer se vidi visoka cena šole učenja, je pri nerodnih napakah. Bolgarski sodnik Volen Činkov je pokazal na enajstmetrovko, ko je Matic Maruško nerodno podrl Sehrouja Guirassyja. Ta je sam izvedel najstrožjo kazen in zgodaj zabil. Toda Mura je nemudoma imela priložnost za iznačenje. se povrhu jezila, ker ni dobila sama enajstmetrovke, ker da naj bi predložek zadel francoskega branilca v roko. No, odbitek je dobil Mitja Lotrič. Sijajna pozicija, težko boljša. Izplen? Lotrič se je držal za glavo, ker je iz relativne bližine zgrešil.
Ampak izenačenje je prišlo. Na račun borbenosti in vse večje samozavesti, ki pa še vedno, tako se zdi, za Muro prihaja zgolj in samo iz zaostanka. Žan Karničnik je našel luknjo in tokrat še bolj samega Lotriča. Tega ni zgrešil, roke ni imel na glavi, temveč visoko v zraku za suveren gol.
Bogato zapravljanje priložnosti
No, za Rennes, kjer so igralci solirali in tekmovali, kdo bo bolj zgrešil gol, je to bila le vzpodbuda. Še bolj organizirano in konkretno so začeli lomiti in mamiti Muro in njeno obrambno taktiko. V zmedi, ko je prav njihov igralec ležal na tleh, so izkoritili nepozornost. Strel od daleč, Matko Obradović je odbil, ampak naravnost na nogo Gaetana Laborda. Ravno pred polčasom. Hladen tuš, ni kaj.
Mura si je nato v prvih šestih minutah nadaljevanja privoščila bogato zapravljanje bogatih priložnostih. Mitja Lotrič je poskušal s strelom po tleh najti na krivi nogi Gomisa. Matic Maruško je po kotu z glavo pomeril čez prečko. Po protinapadu pa je Klemen Pucko imel čas, prostor, si nastavil žogo na levico in pomeril čez gol. Toliko upanja, še več razočaranja.
Jasno je nekaj. Protinapadi Mure so res kvalitetni, taktična disciplina je silno vidna. Ante Šimundža je trenutno v slovenskih klubih trener z najbolj vidnim in predvsem izdelanim podpisom. Nato je Rennes začel staviti na širok, bogat kader in začel po uri igre vedno bolj stiskati Muro. Rezervist Tschauna je imel res dobro pozicijo, a se je Obradović končno izkazal. Ne za Rennes ne za Muro to ni bilo optimalno: črnobeli niso znali zabiti za izenačenje, Francozi pa ne za bolj suvereno vodstvo. In tako se je tekma končala. A ne brez zadnjega velikega upanja. Amadej Maroša je imel zadnji strel Mure na nogi. Ampak pomeril premedlo.
Mura tako nabira izkušnje. Do točk pa ji je tokrat manjkalo več konkretnosti v napadu. Dobro plačana, a še vedno draga šola.