Slovenski motokrosist Tim Gajser, ki je drugič v karieri osvojil naslov svetovnega prvaka v elitnem razredu MXGP, se danes mudi v Mariboru. Slavnostni sprejem, pripravila sta ga krovna nacionalna zveza za motošport in karting Avto-moto zveze Slovenije, so mu ob 18. uri pripravili na Trgu Svobode. Tam ga je pozdravilo okoli 1000 ljudi.
Na zadnji dve tekmi odhaja sproščen
Aktualni svetovni prvak, ki je v tej sezoni pokazal izjemno formo in naslov potrdil že tri dirke pred koncem sezone na dirki za veliko nagrado Italije v Imoli, je pred tem v mestni hiši povedal, da je za njim res sanjska sezona, boljše si skorajda, kot pravi, ne bi mogel želeti. »Vseeno nas še čakata dve tekmi, čez dva tedna v Turčiji, potem še na Kitajskem. Glavni cilj je osvojen, naslov že imam v ‘žepu’, kar mi je veliko zadovoljstvo. Zato grem na zadnji dve tekmi res samo še sproščeno, odpeljal bom tako kot znam. In to je tudi cilj, da bom užival, vozil tako kot na treningu,« je dejal Gajser in dodal, da je bilo najbolj pomembno to, da je skozi celotno sezono ostal zdrav.
V čast mu je, da lahko zastopa slovenske barve
Kljub nekaj napakam na tekmah se je motokrosistični as sredi sezone opogumil, da mora na tekmah uživati in tekme odpeljati kot zna. In potem bo vse dobro. »Takrat se je začel niz dosežkov, s katerimi sem se redno povzpel na zmagovalni oder,« je pojasnil Gajser, ki ga po sezoni čaka nastop na tekmovanju za pokal narodov, ki velja za olimpijado motokrosa. »V čast mi je, da lahko zastopam slovenske barve. Lani mi je nastop preprečila poškodba. Imamo vrhunski tim, tudi Jan (Pancer, op. p.) je v odlični formi, zato se nastopa zelo veselim. Gre za olimpijske igre v našem športu. Dal bom vse od sebe,« je poudaril Gajser in nadaljeval, da mu motivacije po novih uspehih, tudi osvojitvah naslovov, ne zmanjka. »Naslednje leto ostajam v Evropi, v razredu MXGP in dal bom vse od sebe, da ubranim naslov. Pripravljen sem na to,« je pojasnil Gajser in dodal, da lahko njegov sprejem pričakujejo tudi v rodnih Makolah. Tokrat pa so mu ponudili na izbiro Maribor in Ljubljano, a se je odločil za štajersko prestolnico. »Nenazadnje prihajam iz tega dela Slovenije in odločitev je bila povsem preprosta,« pravi Gajser.
Po zaključku sezone nastop v Ameriki
Šampion pravi, da tudi po koncu sezone zanj še ne bo pravega počitka. »Odpravljam se v Ameriko, kjer bom nastopil še na tekmovanju Monster Energy Cup, čakajo me tudi testiranja, potovanja na Japonsko. Prostega časa ne bo veliko, a že zdaj lahko rečem, da si bova s punco vseeno privoščila zaslužen dopust,« je dejal Gajser in se zahvalil vsakemu navijaču posebej, tudi očetu, ki ga na dirkah sicer redno več ne spremlja, a mu še naprej svetuje.
Tudi v zasebnem življenju razmišlja o vožnji z motorjem
Glede na to, da je Gajser dvakratni svetovni prvak v prestižnem razredu, pa še vedno nima vozniškega dovoljenja za A kategorijo, pravi: »Doslej, iskreno, nisem čutil potrebe po tem, a se s Špelo v zadnjem času pogosto pogovarjava, da bi se kam odpeljala tudi z motorjem. Mogoče pa res naslednje leto.«
Večino uvrstitev na stopničkah
Njegovi dosedanji vrhunski dosežki v tej sezoni povedo vse. Bil je le enkrat deseti, vse preostale vožnje je končal na višjih mestih, veliko večino na stopničkah, od tega je kar devetkrat zmagal. To je njegov drugi naslov svetovnega prvaka v razredu MXGP, prvega je osvojil leta 2016, leto prej je bil svetovni prvak v razredu MX2.