Kandidati lahko današnji dan izkoristijo za to, da prepričajo še neopredeljene volivce oziroma svoje simpatizerje privabijo na volišča. Tako se bodo še danes srečevali z volivci, zvečer pa se bodo vsi udeležili še zadnjega televizijskega soočenja.
V času kampanje, ki se je začela 22. septembra, jih je sicer večina stavila na družbena omrežja in neposreden stik z volivci. Nekateri so se med njih podali peš ali z vozili in se z njimi družili na različne načine.
Po polnoči nastopi volilni molk, ki bo trajal do 19. ure v nedeljo
Vsi kandidati lahko volivce nagovarjajo le še do polnoči, ko bo nastopil volilni molk. Tega bo treba spoštovati do nedelje do 19. ure, ko se bodo zaprla volišča po državi. V tem času je prepovedana vsakršna dejavnost, ki bi volivce navajala k takšnemu ali drugačnemu glasovanju.
Na ministrstvu za notranje zadeve bo v času volilnega molka delovala dežurna služba, kamor bodo lahko državljani sporočali podatke o domnevnih kršitvah. Od sobote od polnoči do 7. ure ter od sobote od 19. ure do nedelje do 7. ure lahko državljani morebitne kršitve sporočajo na telefonsko številko 080 12 00. Preko dneva, torej v soboto in nedeljo od 7. do 19. ure, pa bo kršitve volilnegamolka mogoče sporočati na telefonsko številko 080 21 13.
Za kršitve volilnega molka predvidene denarne globe
Za kršitev volilnega molka, torej propaganda, katere namen je vplivati na odločanje volivk in volivcev pri glasovanju na volitvah, so predvidene denarne globe. Od 700 do 3000 evrov bo potrebno odšteti za kršitev organizatorju volilne kampanje, med 150 in 600 evri odgovorni osebi organizatorja volilne kampanje ter med 150 in 400 evri posamezniki, ki bodo kršili volilni molk.