Za enkratno polnjenje 50-litrskega rezervoarja je danes treba odšteti približno pol evra več kot včeraj. Osnova za izračun najvišjih dovoljenih cen pogonskih goriv v Sloveniji je povprečna najvišja dnevna vrednost pogonskih goriv na mediteranskih borzah v minulih dveh tednih, preračunana v evre po srednjem tečaju Banke Slovenije.
Cena se zviša za vračunano maržo prodajalca in vse davščine. Predvsem zaradi prevlade dveh ponudnikov in razdeljenih tržnih deležev so v Sloveniji na skoraj vseh črpalkah postavljene najvišje dovoljene cene.
 
Slovenija za desetino dražja od Avstrije
Po podatkih naftnega biltena evropske komisije so cene bencina v Sloveniji več kot 11 odstotkov višje od povprečne cene na bencinskih črpalkah v Avstriji in na Hrvaškem, pišejo Finance. Enkratno polnjenje rezervoarja stane pri naših južnih in severnih sosedih več kot šest evrov manj kot v Sloveniji. Pri dizelskem gorivu so razlike manjše, kljub temu pa je rezervoar v Avstriji v povprečju štiri evre cenejši kot v Sloveniji, na Hrvaškem pa boste odšteli okoli pet evrov manj. Seveda morate v Avstriji in na Hrvaškem najti črpalko s primerno nizkimi cenami. Na Hrvaškem pa vam lahko prihranek oklesti ali poveča tudi tečaj kune.
 
Razlika v primerjavi z Avstrijo se je sicer v zadnjem obdobju nekoliko povečala, vendar pa ima Slovenija višje cene pogonskih goriv kot Avstrija vse od leta 2012. Precej cenejša goriva so bila v Sloveniji pred letom 2008. Ob tem je sicer treba opozoriti, da so cene goriv na avtocestnih črpalkah v Avstriji praviloma višje.