Globalni program Seeds for the Future že od leta 2008 vključuje več kot 15.000 študentov iz več kot 140 držav in regij. V okviru 8-dnevnega spletnega programa želi Huawei navdihniti lokalne talente, izboljšati izmenjavo znanja, spodbujati večje razumevanje in zanimanje za sektor informacijsko-komunikacijske tehnologije ter okrepiti sodelovanje v digitalni skupnosti. Huawei bo tako že četrto leto zapored v Sloveniji organiziral program za mlade talente Seeds for the future. 8-dnevni program bo letos potekal med 6. in 13. novembrom.
Panoga informacijsko-komunikacijske tehnologije se hitro razvija, vzporedno z njo pa se spreminjajo tudi poslovni modeli in potrebe uporabnikov. Povpraševanje po tehničnih talentih je veliko, saj so ti nujno potrebni za digitalno preobrazbo družbe in gospodarstva. Kljub temu je v številnih državah moč opaziti velik razkorak med teoretičnim znanjem, ki ga mladi pridobijo in veščinami, ki jih bodo nujno potrebovali v resničnem svetu.
Mladi potrebujejo ambiciozno okolje
Gordana Kisilak, nacionalna koordinatorka programa Seeds for The Future za Slovenijo poudarja, da mladi za svoj razvoj in napredek potrebujejo ambiciozno okolje, ki jih aktivno vključuje v iskanje inovativnih tehnoloških rešitev. »Za našo digitalno prihodnost je ključnega pomena, da inovativnost in mlade talente spodbujamo sočasno. V okviru programa Seeds for the Future smo vzpostavili dolgoročen sistem prepoznavanja in razvijanja talentov, ki jih tako v Sloveniji kot tudi drugod brez dvoma ne primanjkuje. Letos bomo program v Sloveniji izvedli že četrtič. Pomembno je, da mladim talentom damo priložnost in spodbujamo na poti strokovnega razvoja. Vsi udeleženci, ki uspešno zaključijo program pridobijo certifikat, najboljše iz letošnje generacije pa bomo peljali tudi na študijski izlet na Kitajsko.«
Pomemben mejnik v razvoju in razmišljanju udeležencev
Nedavno je bilo objavljeno Poročilo o digitalnem desetletju 2023. Evropska komisija v njem Sloveniji priporoča zvišanje ravni osnovnih in naprednih digitalnih spretnosti, krepitev prepoznavanja potreb na trgu dela in dodatne ukrepe na področju izpopolnjevanja in usposabljanja.
»Sodelovanje v programu Seeds for the Future 2022 je bila odlična izkušnja. Program ponuja širok spekter priložnosti. Delitev znanja z uporabo novih, inovativnih učnih metod je bila zame ena najpomembnejših. Pridobila sem nova znanja na področjih trendovskih tem, kot so 5G, umetna inteligenca, računalništvo v oblaku in kibernetska varnost. Skozi program smo imeli tudi priložnost spoznati strokovnjake z različnih področij, se naučiti razvijati in predstaviti tehnološko podprt poslovni načrt. Imela sem tudi priložnost izboljšati svoje vodstvene sposobnosti med tekmovanjem Tech4Good.« (Simona, generacija 2022)
Velik razkorak med teorijo in prakso
V številnih državah je opazen velik razkorak med tem, kar se mladi učijo in veščinami, ki so nujno potrebne v resničnem svetu. Panoga informacijsko-komunikacijske tehnologije se hitro razvija, vzporedno pa se spreminjajo tudi poslovni modeli in potrebe uporabnikov. Povpraševanje po tehničnih talentih je veliko, saj so nujno potrebni za digitalno preobrazbo družbe in gospodarstva.
Brezplačne prijave do konca meseca oktobra
Huawei k brezplačni prijavi vabi študente in študentke slovenskih fakultet, ki jih teme programa zanimajo. Za prijavo je potrebno priložiti življenjepis, potrdila o akademskih dosežkih in motivacijsko pismo ali predstavitveni video dolžine 3 minut. 8-dnevni program bo potekal preko spleta v dopoldanskem času med 6. in 13. novembrom 2023 (3-4 ure na dan). Več vprašanj glede informacij o programu v Sloveniji in pošiljanje prijav se lahko naslovi na [email protected] s pripisom Seeds for The Future. Več o programu Seeds for the Future pa je na voljo na njihovi spletni strani.