Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti je 4000 ton različnih prehranskih izdelkov predalo Rdečemu križu Slovenije in Slovenski karitas, ki bosta hrano ljudem razdeljevali celo leto, so zapisali na spletni strani ministrstva.
Poleg tega bosta organizaciji prejemnikom pomoči nudili tudi različne aktivnosti, ki krepijo njihove socialne veščine in jim pomagajo k boljši socialni vključenosti. Prve dobave v skladišča Rdečega križa Slovenije in Slovenske karitas so se začele že v januarju, še piše na spletni strani ministrstva.
V treh letih razdelili že 12.000 ton hrane
Sicer pa ministrstvo pomoč skupaj z Rdečim križem Slovenije in Slovensko karitas materialno in socialno ogroženim nudi že vse od decembra 2014. Do sedaj so razdelili približno 12.000 ton hrane. Pakete s hrano prejme letno približno 180.000 najbolj ogroženih ljudi na več kot 370 razdelilnih mestih po vsej državi.
Tretjina prejemnikov hrane pa je bila vključena tudi v različne aktivnosti, ki prispevajo k njihovi bolšji socialni vključenosti, kot so na primer svetovanje, delavnice, programi za krepitev socialnih veščin.
Slovenija prepoznana kot primer dobre prakse na tem področju
Evropska komisija je Slovenijo prepoznala kot primer dobre prakse pri izvajanju teh aktivnosti ter Slovensko karitas in Rdeči križ Slovenije povabila na srečanje humanitarnih organizacij v Bruselj, na katerem sta predstavili svoje delo. Projekt razdeljevanja hrane in izvajanja spremljevalnih ukrepov pa je kot primer dobre prakse predstavljen tudi v brošuri, ki jo je komisija izdala v okviru sklada za evropsko pomoč najbolj ogroženim, so še zapisali na ministrstvu.