Postopek prodaje mariborskega podjetja Marifarm, hčerinskega podjetja Mariborskih lekarn, se končuje. Ponudba tujega investitorja je odprta do 22. januarja, vodja pogajalske skupine Borut Bratina pa pričakuje, da bodo usklajeno prodajno pogodbo pristojnim predočili v naslednjih dneh.
Bratina sicer ni želel potrditi kateri ponudnik je še ostal v igri, a neuradno gre za italijansko podjetje Labiofam Europa, ki je sedež v Sloveniji ustanovilo v Kopru. »Pogodba je praktično usklajena. Predložili jo bomo pristojnim organom, torej svetu zavoda lekarn, morda tudi mestnemu svetu,« pravi Bratina.
Marifarm ima 19 milijonov starih obveznosti
Glavna pogajanja sicer te dni tečejo na relaciji investitor-NovaKBM. Banka je namreč največji upnik Marifarma, ki ima do nje odprtih še za okoli 19 milijonov evrov starih obveznosti. To pa tudi pomeni, da so občine lastnice le še pravno-formalno, medtem ko je dejanski odločevalec banka in z njo se bo moral kupec dogovoriti tudi o načinu odplačila starih obveznosti in morebitnem diskontu. »Banka bo tista, ki bo preverila stabilnost investitorja oziroma to že preverja, in seveda izvor sredstev, s katerimi bo ta plačal kupnino.« Kolikšna bo ta, zaenkrat še ni znano.
Razprava bi pomenila poseg v postopke in podatke zavezane k tajnosti
Sicer pa Bratina meni, da bi lahko javna razprava o prodaji Marifarma, kar sedaj v mestnem svetu skuša doseči mestna opozicija, pomenila poseg v postopke in podatke, zavezane tajnosti. »Smo pa mestnim svetnikom predlagali, naj imenujejo svoje strokovnjake in pridejo na sestanek s finančnim svetovalcem, to je družbo P&S, in jim bomo tam pojasnili prodajo, še preden bodo pristojni organi potrdili prodajno pogodbo,« še pravi Bratina.
Lokalno