Zaposleni v mariborskem farmacevtu Marifarm, ki ga zaradi finančnih težav prek Mariborskih lekarn prodajajo občine, so s podpisi izrazili nestrinjanje s prodajo podjetja slovensko-italijanskemu podjetju Labiofam Europe. Kot so zapisali, so bili iz postopka prodaje izključeni in niti ne vedo, kaj naj bi za novega lastnika izdelovali.
Čeprav je omenjeno podjetje s sedežem v Kopru že zamudilo vse roke za plačilo prvih 100.000 od skupno desetih milijonov evrov, so občine ustanoviteljice v torek sklenile, da postopek prodaje z Labiofamom nadaljujejo.
Proti prodaji zaradi netransparentnosti
Na njihovo odločitev pa so se s pismom javnosti odzvali zaposleni, ki se s prodajo ne strinjajo, saj postopku očitajo netransparentnost, pomisleke pa imajo tudi glede objektivnosti nekaterih članov sveta zavoda lekarn ter posebne komisije, ki je vodila prodajni postopek.
“Vprašanja smo naslovili na predsednika prodajne komisije Boruta Bratino, lastnika Labiofama Francesca Catalanija in na svet zavoda, vendar odgovora, ki bi pomisleke razjasnil, ni bilo. Zato se ne strinjamo s prodajo nekakšni neznani farmacevtski firmi, katere direktor oziroma lastnik si ne želi ali si ne upa predstaviti zaposlenim,” je zapisala skupina delavcev Marifarma.
Po njihovem mnenju je neresno v javnosti govoriti o ohranitvi delovnih mest ali celo o dodatnem zaposlovanju po prevzemu, dokler ni odgovorov o tem, kaj bo Marifarm pod novim lastnikom proizvajal, kakšne količine novi lastnik načrtuje na letni ravni in na katerih trgih namerava izdelke prodajati.
Zaposleni zato zahtevajo, da sedanji lastniki transparentno poiščejo kupca ali strateškega partnerja, ki naj bo uveljavljeno ime v farmacevtski panogi in bo zagotovil razvoj, imel lasten nabor izdelkov in bo nadaljeval proizvodnjo v prostorih Marifarma.
Labiofam mora do 4. aprila NKBM kot banki upnici oddati zavezujočo ponudbo, ki bo tudi predmet dogovora med banko in ustanoviteljicami v naslednjem tednu.
STA
Lokalno