Stečajni upravitelj mariborskega Vinaga Simon Prelogar v sredo, 2.12. 2015, ni izpeljal dražbe, na kateri je skušal po izklicni ceni 2,76 milijona evrov prodati dragoceno zbirko arhivskih vin propadlega mariborskega vinarja. Kot je Prelogar danes povedal za STA, zanimanja za omenjeno vinsko zbirko ni bilo, saj ni bila vplačana nobena varščina.
Stečajni upravitelj je ob tem še napovedal, da bo vina zdaj poskusil prodajati posamično z nezavezujočim zbiranjem ponudb in z neposrednimi pogajanji, a je to odvisno od tega, če se bosta s takim načinom strinjala upniški odbor in sodišče.
V stari Vinagovi kleti pod mestnim središčem Maribora je na voljo skoraj 100.000 različno velikih steklenic oziroma 151 različnih vrst arhivskega vina. Med vsemi ponujenimi cenovno najbolj izstopa 18 steklenic laškega rizlinga iz leta 1946, od katerih je vsaka ocenjena na 1470 evrov.
Da bi zagotovili nesporno kakovost ponujenih vin, so odprli nekaj steklenic, vzorce pa je preveril in ocenil strokovnjak, ki ga je najel eden od ločitvenih upnikov.
Sicer pa Prelogarja 18. decembra čaka tudi prva dražba za prodajo celotnega Vinagovega poslovnega kompleksa. Na njej bo podjetje ponujeno po likvidacijski vrednosti 4,2 milijona evrov, najresnejši kupec pa naj bi bila družba Vinmar, podprta z azijskim kapitalom, ki je že nekaj časa tudi najemnik prostorov in vinogradov.
STA