Časopis Kralji ulice izhaja enkrat mesečno v približno 13 tisočih izvodih. V tem mesecu je izšla 102. številka. Mirjam Gostinčar iz Društva za pomoč in samopomoč brezdomcev Kralji ulice: »Teksti prihajajo pretežno izpod peres brezdomnih in drugih socialno ogroženih, kar pomeni, da jih soustvarjajo uporabniki društva oz. posamezniki, ki zahajajo v naš dnevni center, pa tudi ostali prostovoljci.« Odzivi Mariborčanov na časopis naj bi bili zelo pozitivni, večina kupcev je predvsem mlajših oseb. Boštjan Cvetič iz Nadškofijske Karitas Maribor, ki je odgovoren za distribucijo časopisa na štajerskem koncu in za zavetišče za brezdomce, nam je pojasnil: »Mesečno se v Mariboru proda okoli tisoč izvodov, ki jih v povprečju prodaja 10 mariborskih brezdomcev, nekaj je stalnih in občasnih.«
 

 V časopisu med drugim najdete anekdote, osebne izpovedi in zgodbe
 
Glavna nit časopisa je brezdomstvo in socialna vprašanja, bralci pa lahko prebirajo tudi poezijo in prozo. O temah se ustvarjalci časopisa odločajo na mesečnem uredniškem sestanku. Prodajalci časopisa Kralji ulice so evidentirani v bazi prodajalcev ter so pred prodajo opravili proces uvajanja v prodajo in s tem potrdili, da bodo upoštevali pravila. Časopis se prodaja po ceni 1 evro, od tega polovica  od prodanega časopisa ostane prodajalcu, ki pa mora le-te kupiti vnaprej. Prvi štirje najuspešnejši prodajalci so nagrajeni z brezplačnimi izvodi. Eden izmed prodajalcev je tudi Silvo Skrbinšek, ki nam je dejal, da je vesel, da lahko nekaj zasluži. »Mesečno prodam okoli 150 časopisov, ljudje so v večini prijazni.«
 
 
Namen časopisa je, bolj kot pomoč brezdomcem, poskus v smislu pomoči za samopomoč, saj je njegov prvotni cilj aktivnejša in družbeno sprejemljiva udeležba najbolj socialno izključene populacije v javnem življenju. Boštjan Cvetič: »Predstavniki te populacije imajo na ta način možnost, da naslavljajo javnost, da preko medija spregovorijo o osebnih izkušnjah in so tudi slišani, po drugi strani pa prodaja časopisa omogoča legalen zaslužek.«