Če je bil doslej na dražbah ponujen po izklicni ceni 4,2 milijona evrov, bo ta že na naslednji skoraj trikrat nižja. Upniški odbor je sprejel predlagano ceno v višini 1,45 milijona evrov. Kot je razvidno iz spletne strani Ajpesa, so štirje od šestih članov upniškega odbora na seji 22. avgusta podali soglasje za izvedbo javne dražbe z zviševanjem izklicne cene za celoten kompleks nekdanjega Vinaga, in sicer z začetno ceno 1,45 milijona evrov.
Ob zadnjem zbiranju ponudb prejeli dve ponudbi
Stečajni upravitelj Vinaga Simon Prelogar je za STA pojasnil, da je ob zadnjem nezavezujočem zbiranju ponudb prejel dve ponudbi, pri čemer se je ena nanašala samo na vinograde, druga pa na poslovno celoto. Prodaja zgolj vinogradov se ne njemu ne upnikom ni zdela najboljša možnost, upniški odbor pa se je potem odločil, da dražbo izpeljejo z izklicno ceno v višini najugodnejše oziroma v tem primeru edine prejete ponudbe.
“Pojavljajo se sicer tudi drugi interesenti in tudi sedanji najemnik, ki ima sicer predkupno pravico, se še ni dokončno opredelil,” je dejal Prelogar, ki predvideva, da bi dražbo lahko razpisal v začetku oktobra, če ne bo kakšnih novih pritožb. Bližje dogovora je za zdaj pri prodaji zalog vina, med katerimi so tudi nekatera dragocena arhivska, kjer je eden od ponudnikov že vplačal varščino, zato so že blizu dogovora, a tudi v tem primeru po precej nižji ceni od sprva določene.
Kdo je interesent?
Med interesenti za nakup se je v preteklosti največkrat omenjal tedanji najemnik Vinmar, družba v lasti več azijskih vlagateljev, ki pa je že pred časom prekinila najemno pogodbo. Zato vinograde v Košakih, Jarenini in Svečini letos obdelujejo delavci Ptujske kleti. Kdo je edini ponudnik za celoten kompleks, ki med drugim vključuje tudi staro klet v središču mesta, Prelogar ne izdaja, neuradno pa naj bi šlo za del ljudi, ki so bili prej povezani tudi z Vinmarjem.
STA