Pri mariborskem spletnem mediju Maribor24.si smo, v okviru predvolilne vsebine »Vidim Maribor«, pripravili sklop vprašanj kandidatom za mariborskega župana. Kandidati vsak dan odgovarjajo na eno vprašanje.
Bralke in bralce pozivamo, da posredujejo predloge za vprašanja kandidatom na [email protected]
Vidim Maribor (8): Zakaj Maribor oz. vzhodna Slovenija še vedno ni dosegljiva za stalno nujno helikoptersko pomoč? Kaj lahko k temu pripomore občina? 
Dragan Bosnič – ZaaB
Dokler improviziramo s pomočjo vojske in policije še nekako gre-pogojno, po uvedbi evropske direktive, ki predvideva namenski helikopter za nujno medicinsko pomoč, pa bo vse, kar je vzhodno od Trojan odrezano od te pomoči (časovna distanca od Brnika je prevelika)! Po ustavi smo vsi enaki, zato je potrebno apelirati na Vlado, da uredi še eno bazo za SV Slovenijo- ali pa ukine tisto na Brniku!
Anton Krajnc – SMC
Helikopterska pomoč je možna, a le na poziv iz Ljubljane. Helikopterska pristajališča so urejena pri UKC, poleg tega je rezervna lokacija pri Gasilskem domu ob Ulici Proletarskih brigad. Vprašanje financ je, kdaj si bo Maribor lahko privoščil svoj helikopter. Zaenkrat je reševalna služba z avtomobili in motorji zelo uspešna.
Bernard Memon – NSi
Država je dolžna po ustavnem načelu enakosti in po načelu nediskriminatorne obravnave zagotoviti isto obravnavo vseh njenih prebivalcev torej to velja tudi glede pokritosti helikopterske pomoči na vseh delih Slovenije enako. Menim, da je ta skrb do enake obravnave toliko bolj nujna, v kolikor gre za zdravje in življenje ljudi. Občina mora zato zavzeti aktivno vlogo pri dogovarjanju z Vlado RS.
Stojan Auer – LPR
Mestna občina Maribor si mora zagotoviti enakopraven status v okviru naše skupne države Slovenije. To, da je Štajerska in s tem Maribor brez nujne helikopterske pomoči, je naravnost sramotno. Štajerci nismo drugorazredni državljani in župan Maribora mora to v Ljubljani jasno in glasno, s pomočjo tukajšnjih poslancev, zahtevati. Rešitve bomo dosegli samo tako, da ne bomo več v Ljubljano hodili s klubokom, torej prosjačili za stvari, ki nam pripadajo in bi morale biti samoumevne. Seveda pa je naloga župana, da tovrstne stvari izpelje na diplomatski način.
Peter Rižnar – Združena Levica
Enota helikopterske nujne medicinske pomoči prejema klice tudi iz vzhodne Slovenije, vendar je za posredovanje večkrat predaleč. Hitrost je v nujnih primerih bistvenega in življenjskega pomena. Primerjava: helikopter preleti tri kilometre, medtem ko reševalno vozilo prevozi enega in leti v ravni liniji do kraja intervencije – v neki časovni enoti. Dejstvo je, da bi Slovenija potrebovala še eno tovrstno enoto v Mariboru. V domeni občine je apeliranje na Ministrstvo za zdravje in vztrajanje pri pomembnosti, da se ustvari helikopterska nujna medicinska pomoč tudi v Mariboru 
Metod Dolinšek – SD
Maribor ima kot regijsko središče s tako strokovno kot tudi infrastrukturno podprtim univerzitetnim kliničnim centrom vse možnosti za delovanje druge enote helikopterske nujne medicinske pomoči. Razloga, zakaj te nima oz. še vedno ni dosegljiva v SV Sloveniji, ne poznam, vendar pa menim, da ni tehtnih razlogov, zakaj te ne bi imeli. Kot župan, bom vložil vse napore, da v sodelovanju Mestne občine Maribor in Univerzitetnega kliničnega centra Maribor skupaj z Ministrstvom za zdravje, najdemo rešitev, da se v najkrajšem možnem času ustanovi druga enota helikopterske nujne medicinske pomoči z izletnim centrom v Mariboru, ki bo dosegljiva prebivalkam in prebivalcem SV Slovenije, ko jo bodo potrebovali