Občina je namreč želela del azila nameniti hotelu za pse, azil pa bi tako ostal brez prepotrebnih 17 boksov. V javnosti so se hitro pojavila opozorila, da s tem rušijo dolgoletni trud in politiko Snage, ki živali po preteku 30-dnevnega roka ne evtanazira. Manj boksov pa bi pomenilo, da bi morali zapuščene pse voziti v druga zavetišča, kjer usmiljenja z živalmi ne poznajo.
Stopili korak nazaj
Na občini so zato stopili korak nazaj in se zaenkrat odpovedali pasjemu hotelu, iz Snage – ki jo občino prvotno o nameri sploh ni obvestila – pa so sporočili, da na račun zavrženih živali ne bodo ustvarjali zaslužka s katerokoli tržno dejavnostjo, saj bi bilo to v nasprotju s politiko azila. »Bojazen, da bi zaradi katere koli tržne dejavnosti zanemarili osnovno, torej oskrbo zapuščenih živali, je odveč.
Zavedamo se, da smo v zadnjih treh letih v zavetišču ustvarili varno zavetje zapuščenim in izgubljenim psom in mačkam; ta ugled mariborskega zavetišča bomo ohranjali. Vsaka odločitev o vzpostavljanju kakršne koli dodatne dejavnosti na lokaciji mariborskega zavetišča bo premišljena in tehtna, v središču iskanja argumentov za in proti pa bodo interesi tistih živali, zaradi katerih je bila institucija zavetišča sploh vzpostavljena – torej zapuščenih, mučenih in izgubljenih,« so sporočili iz Snage.