Vodja kolegija ravnateljev mariborskih osnovnih šol Mojca Kirbiš, sicer tudi ravnateljica OŠ Rada Robič Limbuš, kjer je dobra polovica zaposlenih precepljena ali pa so covid-19 že preboleli, je za STA povedala, da je treba odločitve vlade in stroke spoštovati, a celotno dogajanje je za delovanje šol izredno naporno.

Dodatna težava so šolska tekmovanja

“Vsi skupaj, tako vodstva šol kot učitelji in učenci, smo utrujeni od nenehno različnih modelov in sprememb. Komaj smo se vrnili v šole in prišli do nekega normalnega ritma, pa spet spreminjamo sistem. Načrtovati sistematično delo je zato trenutno zelo težko,” je dejala Kirbiševa. Kot je še spomnila, nihče na zagotavlja, da se 12. aprila vračajo v šole po dosedanjem modelu.

Vsi skupaj, tako vodstva šol kot učitelji in učenci, smo utrujeni od nenehno različnih modelov in sprememb. Komaj smo se vrnili v šole in prišli do nekega normalnega ritma, pa spet spreminjamo sistem. Načrtovati sistematično delo je zato trenutno zelo težko.

Dodatna težava, na katero so opozarjali ravnatelji, so šolska tekmovanja. Po njenih besedah so tekmovanje iz fizike že prestavili s četrtka na sredo popoldne, ko pa je že načrtovano tudi tekmovanje iz razvedrilne matematike. Za ostala tekmovanja še ne vedo, pa tudi sicer so ta letos zelo vprašljiva, saj niso vsi učenci v enakem položaju.

Težave tudi na srednjih šolah

Na srednjih šolah bo vnovična ustavitev pouka največ težav povzročila maturantom. Kot je za STA danes povedal ravnatelj mariborske prve gimnazije Herman Pušnik, uradne okrožnice še niso dobili, a nepredvidljivost dodatno povečuje stres pri dijakih. “Kaj, če se kaj podobnega zgodi v času mature?” se je vprašal ravnatelj in opozoril, da je že čez dober mesec na vrsti esej.

Na srednjih šolah bo vnovična ustavitev pouka največ težav povzročila maturantom. Kot je za STA danes povedal ravnatelj mariborske prve gimnazije Herman Pušnik, uradne okrožnice še niso dobili, a nepredvidljivost dodatno povečuje stres pri dijakih.

Bolj zadovoljni pa so na osnovnih šolah za otroke s posebnimi potrebami, kjer bodo kljub ponovnemu zaprtju lahko delali naprej.

STA