Stanovalci območja Frankolovska-Celjska-Framska so v preteklem mesecu kar nekajkrat naleteli na presenečenje – njihovega vozila namreč ni bilo na mestu, kjer so ga parkirali.
Avtomobilov vse več
Dejstvo je, da je bilo nekoč avtomobilov bistveno manj, zato so parkirišča zadoščala, a danes je število parkirišč enako, vozil pa bistveno več. Zaradi tega, so stanovalci primorani svoje avtomobile puščati kar na pločnikih ali na zelenicah v okolicah blokov.
Razočarani stanovalci prej omenjenega območja so na Facebooku ustvarili skupino Parkiranje na Frankolovski – Protestiramo, kjer so zapisali: »Praksa je delovala vse do julija 2016, ko so se pričele nerazumljive kontrole Mestne redarske službe oziroma Medobčinskega inšpektorata, čemur so sledila masovna odvažanja parkiranih vozil s pajkom.«. 
V obdobju od 1. januarja do 30. junija letos, so na podlagi odredb redarske službe MIRM odpeljali 608 napačno parkiranih ali zapuščenih vozil.
Na Nigradu so nam dejali, da jim to, da se povečano odvažajo avtomobili na prej navedenem območju, ni znano: »Lahko le sklepamo, da je povezano s povečanim pojavom napačno parkiranih vozil. Prosimo vas, da to vprašanje pošljete v redarsko službo MIRM, saj odredbe za odvoz vozil izdajajo mestni redarji in ne družba Nigrad, d. d..«. 
Krive prijave občanov
Na MO Maribor so nam dejali, da Medobčinsko redarstvo izvaja nadzor v skladu z letnim načrtom dela, tedenskim in dnevnimi plani. Področja nadzora so določena s tem načrtom, upoštevajo pa se tudi usmeritve predstavnikov lokalnih skupnosti (Občinski sveti, MČ, KS), pristojnih organov (varnostni sosveti, odbori), šol, vrtcev in civilnih iniciativ. »Delo in ukrepanje usmerjajo tudi prijave občanov, ki nam jih pošiljajo dnevno,« pojasnjujejo.
Ugotovljenih le nekaj prekrškov?
Kljub temu, da stanovalci trdijo, da je bilo odpeljanih več deset vozil, so nam na občini zatrdili, da je bilo v zadnjem obdobju na Frankolovski ulici ugotovljenih 7 prekrškov, na Celjski ulici naj bi bil ugotovljen le en prekršek, za vsa nepravilno parkirana vozila pa je bila izdana odredba za odstranitev vozila.
Rešitev predvidena, a tudi za to sredstev v proračunu ni.
Stanovalci se zavedajo, da zakonodaja ni na njihovi strani. Menijo, da so kratkoročne rešitve na dlani. Predlagajo spremembo prometnega režima, uvedbo enosmernega prometa in zaris parkirnih mest: »Naj pripomnimo, da vozila tam, kjer so parkirana sedaj, NE OVIRAJO prometa in NE OGROŽAJO nikogar.«.
Urad za komunalo, promet in prostor MO Maribor sicer razpolaga s predlogom za ureditev prometne situacije na tem območju, saj stanovalci po besedah občine parkirajo vozila na nedovoljenih mestih: »Rešitev, ki bi uredila parkiranje, imamo pripravljeno že tri leta  (uvedba enosmernega prometa), vendar se sredstev v proračunu ni zagotovilo ker moramo z omejenimi sredstvi prednostno izvajati naloge za zagotavljanje varnosti v cestnem prometu.«.