Univerza v Mariboru je gostila srečanje koordinatorjev za uresničevanje sporazumov med Univerzo v Mariboru in lokalnimi skupnostmi.
Na srečanju so se prisotni pogovorili o načinu in vsebini sodelovanja, katerega osnovo predstavljajo podpisani sporazumi. Ključni cilji povezovanja so uspešna priprava in realizacija razvojnih projektov v okviru Vzhodne kohezijske regije.
Vzhodna kohezijska regija potrebuje podporo
Skupen zaključek udeležencev današnjega srečanja je, da mora tudi Vlada RS, skupaj s pristojnimi ministrstvi, zagotoviti ustrezne resurse, da se razvojni potencial, ki so ga doslej z izvedenimi aktivnostmi ustvarili tako Univerza v Mariboru kot lokalne skupnosti in ostali razvojni deležniki, uspešno izvedbeno oplemeniti in se realizira preko uspešnih projektnih kandidatur na razvojnih razpisih, so v sporočilu za javnost sporočili iz Univerze v Mariboru.
»S trdim delom in proaktivnim pristopom Univerze v Mariboru v preteklih mesecih, so ustvarjeni dobri pogoji, ki jih bo treba, ob podpori in pomoči vlade, povezovanju in učinkoviti koordinaciji dela na razvojnih projektih, ki se uresničuje tudi preko tovrstnih srečanj, realizirati v širše zadovoljstvo nas vseh in za razvoj Vzhodne kohezijske regije«, je poudaril rektor Univerze v Mariboru prof. dr. Igor Tičar.
Univerza v Mariboru ocenjuje IOT kot slovenski razvojni program s težiščem v kohezijski regiji Vzhodna Slovenija, ki vključuje partnerje tudi iz drugih regij (Zahodna Slovenija in tuje regije).
Glavni cilj IOT-a je povezati:
univerze in druge raziskovalne ter izobraževalne institucije,
tako manj razvite kot bolj razvite gospodarske subjekte,
podporne organizacije (gospodarske zbornice, regionalne razvojne agencije, obrtne zbornice),
lokalne skupnosti (vključitev njihovih najperspektivnejših razvojnih projektov v IOT),
Razvojni svet kohezijske regije Vzhodna Slovenija,
aktivnosti državnih institucij (ministrstva, zlasti SVRK) in institucij EU (zlasti JRC, usmeritveni projekti EU), skozi odprte inovacije in tehnologije.
Z namenom koordinacije, povezovanja in ustvarjanja sinergij, je Univerza v Mariboru pripravila tudi posebno spletno razvojno orodje www.vzhodna.si, ki služi kot vstopna točka za vse razvojne deležnike in kot baza potrebnih projektnih podatkov, ki se jih povezuje v smiselne celote.