Kot narekuje tradicija, vsako leto najmlajši Ptujčani skupaj z mentorji in učitelji poskrbijo, da tudi mestna hiša zaživi v duhu kurentovanja. Tokrat so jo učenci in učitelji Osnovne šole Olge Meglič odeli v pisan karnevalski kostum z okraski, ki so jih ustvarili na nedavnem tehniškem dnevu.
Spoznavanje bogate etnografske dediščine
Po besedah ravnateljice omenjene šole Helene Ocvirk je spoznavanje bogate etnografske dediščine na drugačen način, ki je skozi ustvarjanje in pogovor zelo pomembno pri ohranjanju tradicije. »Pust je za naše učence pomembno obdobje, saj živimo v mestu, ki gosti enega največjih evropskih in svetovnih etnografskih festivalov. Je sestavni del njihovega življenja, ki ga bodo s seboj ponesli kamorkoli jih bo odpeljala pot,« je pojasnila Ocvirkova. Učenci so na tehničnem dnevu izdelovali tudi pustne maske, v katere se bodo namaskirali na mednarodni karnevalski povorki.
Kurentovanje se lahko prične
Sicer pa je tradicionalno ptujsko Kurentovanje eden največjih evropskih in svetovnih etnografskih festivalov. Vsako leto znova združi več kot 100 karnevalskih dogodkov, 900 kurentov, več kot 5.000 likov in mask ter preko 100.000 radovednih, sprostitve in zabave željnih obiskovalcev. Ptuj, ki v letošnjem letu praznuje 1950 let od prve omembe v pisnih virih, je poznan tudi kot prizorišče najdaljše, največje in hkrati najbolj obiskane pustne povorke.