Snaga je v sodelovanju z Uradom za gospodarstvo, Uradom za komunalo, promet in prostor Mestne občine Maribor, mestnim redarstvom in policijo pripravila ukrepe, s katerimi bodo skušali zajeziti zlorabo javne površine na Vodnikovem trgu, ki je namenjena dejavnosti osrednje mestne tržnice.
Prostor namreč v nočnem času postane zbirališče mladih, ki popivajo, z vandalizmom uničujejo lastnino in tako degradirajo tržnični prostor, nad čimer se upravičeno zgražajo tudi prodajalci, ki jim prodajna ploščad predstavlja delovno mesto.
Dodatni reflektorji in kovinske ograje
“Za zagotavljanje večjega reda v času ne-obratovanja tržnice smo namestili dodatne reflektorje, ki delujejo na senzorje, njihova vloga pa je, da v zadostni meri osvetlijo prostor in tako onemogočajo uničevanje miz in druge tržnične opreme, ki se nahaja na prodajni ploščadi. Od danes naprej bomo od 14. ure popoldan do 6. ure zjutraj naslednjega dne postavili tudi kovinske ograje, s katerimi bomo fizično preprečili vstop na prodajno ploščad in tako skušali zajeziti zadrževanje in zlorabo te površine za druge namene,” so sporočili s Snage.
Ograje bosta nameščala zaposlena Snage, ki tudi sicer skrbita za nemoteno obratovanje vseh mariborskih tržnic, opremljene pa so tudi z napisi, kaj je na tržnicah prepovedano početi. “Zavedamo se, da je to komaj prvi, a pomemben korak k ustvarjanju zavedanja in spoštovanja prostora, ki ga je mesto izbralo za osrednji tržnico,” še pravijo.
Tržnica je namenjena prodaji, ne veseljačenju
Ob podpori mestnega redarstva in policije, ki se bosta s svojimi zaposlenimi pogosteje zadrževala v tem delu mesta, bodo tako skušali preprečiti rabo tržničnih površin za druge namene, ki jim tržnične površine niso namenjene. “Prepričani smo, da mesto ponuja dovolj drugih javnih površin, kjer se mladi lahko zbirajo in veselijo, in da lokacija, kjer se dnevno odvija prodaja sadja, zelenjave in drugih pridelkov, zagotovo ni namenjeno druženju te oblike,” so še sporočili s Snage.