Večina mestnih svetnikov se je ne samo strinjala z vsebino samega programa, temveč jo je celo pohvalila. Predvsem navdušeni so bili, da je bilo doseženo soglasje med vladnim in nevladnim sektorjem. Med večjimi investicijami so omenjene potrebe umetnostne galerije, knjižnice in gradu.
Predlog 46 ukrepov
Dokument vključuje predloge 46 ukrepov, med katerimi so ustanovitev mestnega sveta za kulturo in podporne pisarne za kandidiranje kulturnih organizacij na mednarodnih razpisih. Med večjimi investicijami so navedene že znane potrebe umetnostne galerije, knjižnice in gradu, omenjeni pa so tudi vzpostavitev osrednjih prostorov za intermedijske in uprizoritvene umetnosti ter arhitekturo, odprtje neprofitne knjigarne in zagotovitev pogojev za delovanje kina Udarnik.
»Maribor je kulturno središče Vzhodne kohezijske regije in ima odločilno vlogo v razvoju slovenske kulture, česar nacionalna kulturna politika ne upošteva v zadovoljivi meri. EPK 2012 ga je, ob zagotovilih države in mesta o dodatni podpori, postavila na kulturni zemljevid sveta, na katerem se potrjuje predvsem zahvaljujoč izjemnim prizadevanjem ustvarjalcev,« je pojasnil Mag. Franci Pivec, koordinator delovne skupine za pripravo lokalnega programa za kulturo.
Sprejetje lokalnega programa za kulturo MOM za obdobje 2015 do 2020
»Resolucija o lokalnem programu za kulturo Mestne občine Maribor za obdobje 2015-2020« zajema vizijo, cilje in ukrepe, ki naj bi usmerjali kulturno politiko mestne samouprave. O tem dokumentu, zapisanem na desetih straneh, vključno s predlogi 46 ukrepov porazdeljenih na petletno obdobje, je na seji odločal mestni svet. Dokument je bil po razpravi tudi sprejet, obljubljeni pa majhni popravki. Na koncu je mestni svet s 34 glasovi za in nobenim proti dokument sprejel.
Lokalno