Kar šest ur, z nekaj prekinitvami, je trajala včerajšnja izredna seja mestnega sveta. Na dnevnem redu pa je bila le ena točka: dajanje soglasja za zadolževanje Snage in Marproma. Medtem ko z zadolževanje avtobusnega prevoznika ni bilo večjih pomislekov in je podjetje torej dobilo soglasje  za zadolžitev v višini dobrega milijona evrov, pa je bila zgodba popolnoma drugačna pri Snagi.
Opozicija želi soglasje ministrstva za finance
Opozicija je mestno upravo opozarjala, da želijo imeti pred soglasjem tudi zeleno luč ministrstva za finance. Razpolagati želijo z vso potrebno dokumentacijo, ne samo z izvlečki, predvsem pa zahtevajo ekonomsko analizo projekta. »Do sedaj družba ni predložila ničesar, ker to označuje za poslovno skrivnost. To je vendar javno podjetje! Žalostna sem, da se sploh moramo pogovarjati o teh stvareh,« je izpostavila Vladimira Cokoja (SDS). Da bo komunalnih odpadkov vse manj, je opozoril Andrej Špenga (SMC): »Skrbi me ekonomika. Ni pa mi jasno, da nekdo začne s projektom na lepe oči, preden je dobil denar.« Lidija Divjak Mirnik (LPR) pa je dodala: »Šli ste v investicijo brez zaprte finančne konstrukcije. Sedaj pa nas izsiljujete, da bo šla Snaga v stečaj.«
Zaradi projekta Snaga pa zaupanja župana Fištravca ne uživa več Branka Atelšek, ki urad za finance vodi po pooblastilu. Jasno je namreč povedala, da se je vodstvo občine odločilo, da je gradivo primerno za obravnavo na mestnem svetu. »To kar je danes govorila ni bilo v skladu z njenimi lastnimi dejanji,« je po seji povedal župan Fištravec. Na vprašanje ali Atelškova še uživa njegovo zaupanje pa je odvrnil da ne. Prve informacije iz občine in svetniških skupin pa pravijo, da naj bi Atelškova zaradi tega na občini ostala brez službe.
Da se to namreč lahko zgodi je (morebitno) črno prihodnost svetnikom orisal novi direktor uprave in še vedno prvi nadzornik v Snagi, Damjan Lah: »Pogodbo je podjetje podpisalo že pred časom, dela potekajo, brez kredita tega ni moč plačati. Lastniki bodo pred odločitvijo ali Snago dokapitalizirati ali pa se odločiti podjetje prepustiti usodi, to je stečaju. Druge variante ni.«
Župan sejo spremljal v svoji pisarni
Strasti je sicer tik pred zaključkom poskušal pomiriti še župan Fištravec, ki je sejo spremljal v njegovi pisarni, kjer da lahko lažje zbere misli. Svetnikom je pihnil na dušo, da je prišel trenutek, da stopijo skupaj in poiščejo rešitev. A jih ni prepričal in sejo je končal vidno jezen:« Celotna zgodba je povezana s tem, da se v Mariboru sortirnica ne sme zgoditi, ker bi na trgu prišlo do prevelikega pretresa. To je bistvo zgodbe,« domnevno zakulisno ozadje orisuje župan. O sortirnici bodo svetniki predvidoma ponovno govorili prihodnji teden, ko naj bi tudi na ministrstvu za finance stekli pogovori okoli financiranja projekta.