Konec oktobra 2014 je Marprom s strani Smučarskega centra Pohorje prejel dovoljenje za upravljanje krožno kabinske žičnice in takrat so se pričela pogajanja s stečajnim upraviteljem ŠC Pohorje. Upravljanje žičniških naprav in smučišč na Mariborskem in Areškem Pohorju je prevzela hčerinska družba Martura. Preprodaja smučarskih vozovnic se je pričela 11. novembra 2014, nekaj dni kasneje so se pričela priprave na zagon smučarske sezone.
Danes so za nami 104 smučarski dnevi in več kot 137.000 smučarjev, ki so smučali na 24 pripravljenih progah. V tem času je bilo izvedenih milijon žičniških prevozov in ustvarjenih kar dva milijona prihodkov. Odhodkov je bilo nekoliko več kot jih je bilo načrtovanih in sicer 1,9 milijona. Poslovni izid prve smučarske sezone je 119.199 evrov dobička.
1,7 milijona prihodkov je bilo ustvarjenih iz naslova smučanja, slabih 60 tisoč od krožno-kabinske žičnice, 200 tisoč je k izvajanju javno gospodarske službe krožno-kabinske žičnice prispevala Mestna občina Maribor, 30 tisoč so prejeli od najemnin ter 25 tisoč iz zakupa oglaševalskega prostora.
Marprom si želi prejeli 10-letno koncesijo, potrebna je milijonska zadolžitev za potrebne investicije, ki bodo omogočale prihajajoče sezone. »Mnogo ljudi je napovedalo naš potop in da bomo ustvarili minus, a dokazali smo, da se da. Izpeljali smo Zlato lisico po osmih letih,« je dejal direktor Marproma Bernard Majhenič, ki se ne bi branil, da bi upravljanje prevzel nekdo drug.
Za uspešno izvedbo je bilo potrebnih 128 ljudi, od tega 48 Marpromovih delavcev in 8 Marturinih, ostali so delali preko pogodb. Kakšna usoda jih čaka, je odvisno od tega, ali bo Marprom ali kdo drug nadaljeval to uspešno zgodbo. »Stvari se morajo pričeti najkasneje v petem mesecu, v kolikor se ne bo vlagalo, naslednje sezone ne bo,« je povedal Boštjan Zagorac iz Marproma.
Lokalno