V vladni komisiji za pritožbe iz delovnega razmerja poudarjajo, da so odločitev v primeru glavnega sindikalnega predstavnika na mariborski občini Gorana Rajića sprejeli po temeljiti presoji. Obenem izpostavljajo, da “predstavniki delavcev po veljavni delovnopravni zakonodaji ne uživajo absolutnega pravnega varstva pred odpovedjo”.
“Predstavniki delavcev v primeru kršitev pogodbenih ali drugih obveznosti iz delovnega razmerja, ki po zakonu predstavljajo razlog za redno ali izredno odpoved, kot v konkretnem primeru, tako niso varovani pred odpovedjo.”
“Predstavniki delavcev v primeru kršitev pogodbenih ali drugih obveznosti iz delovnega razmerja, ki po zakonu predstavljajo razlog za redno ali izredno odpoved, kot v konkretnem primeru, tako niso varovani pred odpovedjo,” so se na torkove obtožbe Rajića in Zveze svobodnih sindikatov Slovenije (ZSSS) odzvali v komisiji.
Izredna odpoved tako vsebinsko kot tudi postopkovno utemeljena
“Komisija za pritožbe je svojo odločitev v predmetni zadevi sprejela na podlagi skrbne presoje celotne spisovne dokumentacije ter veljavnih predpisov, pri čemer je ugotovila, da je izredna odpoved tako vsebinsko kot tudi postopkovno utemeljena,” so pojasnili za STA.
V ZSSS so zavrnitev pritožbe vodje sindikata v mariborski mestni upravi Gorana Rajića zoper izredno odpoved delovnega razmerja označili za napad na sindikalnega predstavnega in nevaren precedens.
V ZSSS so zavrnitev pritožbe vodje sindikata v mariborski mestni upravi Gorana Rajića zoper izredno odpoved delovnega razmerja označili za napad na sindikalnega predstavnega in nevaren precedens. “Gre za to, da je s takšno odločitvijo komisije prišlo do legalizacije odvzema pravice, da se delavec brani pred delodajalcem,” je v torek na novinarski konferenci dejal izvršni sekretar pri ZSSS Goran Lukić.
V komisiji za pritožbe iz delovnega razmerja so Rajićevo pisno pritožbo na izredno odpoved zavrnili kot neutemeljeno
V komisiji za pritožbe iz delovnega razmerja so Rajićevo pisno pritožbo na izredno odpoved, ki jo je zaradi domnevnih groženj na začetku septembra prejel od takratnega direktorja mestne uprave Marka Žule, zavrnili kot neutemeljeno. Med drugim so izpostavili, da je bil v tem primeru direktor mestne uprave kot predstavnik delodajalca sam žrtev kršitve delovne obveznosti z znaki kaznivega dejanja, “kar pomeni, da je med pritožnikom in Mestno občino Maribor kot delodajalcem prišlo do takšnega konflikta, da med njima ni mogoča več nobena komunikacija”.
Rajiću je Žula izdal izredno odpoved, ker naj bi grozil eni od uslužbenk in njemu osebno. Rajić poudarja, da so obtožbe izmišljene, odločitev komisije pa pristranska, saj so jo spisali ljudje, ki delajo na strani delodajalca.