V juliju in avgustu število parkiranih vozil v Ljubljani upade. To je verjetno povezano z dopusti dnevnih migrantov in stanovalcev, sklepajo na občini. Prihodki v prvem polletju letos so po njihovih ugotovitvah sicer nekoliko višji kot lani. V lanskem letu so v prvih šestih mesecih zabeležili 3,47 milijona evrov prihodka, letos pa v tem obdobju že 3,68 milijona evrov. Celotno lansko leto so sicer na ljubljanski občini s tega naslova prejeli 7,19 milijonov evrov.

V Mariboru je cena urnega parkiranja odvisna od lokacije

Bistveno manjši letni prihodek od pobranih parkirnin dobijo v drugem največjem slovenskem mestu, res pa je, da je v Mariboru tudi parkirišč bistveno manj. V beli coni ob občinskih cestah imajo skupno 1895 plačljivih parkirnih mest. Cena urnega parkiranja je odvisna od lokacije in znaša 0,5 evra do 1,5 evra. Poleg tega imajo še štiri velika javna parkirišča s skupno 437 parkirnimi mesti, na katerih obiskovalci plačajo evro za uro parkiranja.

V Mariboru so prihodki višji spomladi in jeseni, zimska in poletna sezona pa sta izenačeni. Na letni ravni tako prihodek od pobranih parkirnin znaša približno 1,5 milijona evrov. Zasedenost v središču mesta je največja v poslovnem času, določene lokacije, kot sta Lent in Slomškov trg, pa so polno zasedene ves dan.

STA