V nedeljo je na Pohorju prišlo do okvare na vlečnici Videc, nas je opozorila bralka. Ker je več kot petdeset smučarjev obtičalo pred zaprto napravo, so se po več minutah čakanja na pojasnila, ki jih ni bilo, odločili s smučmi na ramah odpraviti nazaj v hrib. Seveda smo se z vprašanji kaj se je dogajalo obrnili na Marprom, ki je upravljalec smučišč. “Minulo nedeljo, 11. februarja, je na vlečnici Videc prišlo od okvare na krmilju žičnice, ki smo jo nato še istega dne popravili. Za smučarje, ki so ob okvari ostali na Videcu, smo zagotovili prevoz z motornimi sanmi s prikolico.”

Sani so jih pobirale na grebenski poti

A to naj ne bi držalo, saj po zagotovilih naše bralke, niso do same vlečnice prišle nobene sanmi. Za to smo prosili Marprom za dodatna pojasnili: “Po okvari vlečnice Videc smo z motornimi sanmi z grebenske poti med Partizanko in vlečnico Videc prepeljali okrog 50 smučarjev do zgornje postaje sedežnice Stolp.”

Nepredvidljive situacije niso razlog za vrnitev kupnine 

Torej so smučarji morali priti do grebenske poti, da so bili prepeljani do druge lokacij, kjer so smučanje lahko nadaljevali. Ker so s tem izgubili tudi precej časa, nas je tudi zanimalo, ali so upravičeno do kakšnega dobropisa. Marprom odgovarja tako: “V skladu s splošnimi pogoji poslovanja vremenske razmere, zaprtje prog ali nedelovanje posameznih žičnic niso razlogi za povrnitev kupnine ali podaljšanje veljavnosti vozovnice. Vendar v podjetju obravnavamo vse prejete zahteve smučarjev in na podlagi tega sprejmemo ustrezne odločitve.”

Kupnine tako smučarji ne morejo zahtevati, saj so takšne situacije nepredvidljive, pravijo v Marpromu, a bralka nam je še povedala, da 45 minut hoje v hrib s smučmi na ramenih ni bilo nič kaj prijetno in bo še razmislila, če se bo vrnila na Mariborsko Pohorje.

Skupno obravnavali 58 nesreč

S tem, da je bo nemalo težav prišlo tudi prvi in edini dan, ko je obratovala Čopka, ki je bila v času nočne smuke v slabem stanju, saj so na določenih mestih izpod snega pogledale travnate površine in tudi kamenje, po besedah Mariborčana, ki se je po Čopki tisti večer spustil le enkrat. Drugi dan se je proga zaprla in ni obratovala, razlog pa preslabo vreme, saj je v spodnjem delu proga “stekla”, gneča prvi dan odprtja, pa je verjetno situacijo še poslabšala.

V zimski sezoni 2017/2018 so sicer na Pohorju zabeležili že več kot 60 smučarskih dni, nekaj je bilo tudi poškodb: “Pri tem so do 10. februarja na smučiščih na Mariborskem Pohorju in Arehu obravnavali skupno 58 nesreč oziroma poškodb smučarjev. Po številu noben dan posebej ne izstopa.”