Pobuda o katedri za zaslužne profesorje je prišla s strani prav teh zaslužnih profesorjev, ki so v svojem delu še vedno aktivni in si želijo povezanosti z univerzo. S takšnim korakom bi nekdanjim profesorjem dali mesto, da bi le-ti lahko ostali dejavni.
Trenutno imajo zaslužni profesorji svoje katedre na svojih fakultetah, a univerza bi jih želela združiti na ravni celotne univerze.
Podrobnosti okoli katedre je potrebno še doreči
Podrobnosti njihovega dela morajo še doreči. Poleg sodelovanja v pedagoškem procesu naj bi nanje računali tudi pri razvijanju projektov za tretje življenjsko obdobje. “Lahko bi na primer pomagali zaposlenim, ki se bližajo upokojitvi, da se lažje soočijo s to prelomnico v njihovem življenju. Letos bodo sodelovali tudi pri snovanju knjige spominov na ustanavljanje univerze, saj gre za ljudi, ki so nekoč zasedali pomembne položaje,” je povedala prorektorica za kakovost, kadre in pravne zadeve Janja Hojnik.
Univerza ima trenutno okoli 40 zaslužnih profesorjev. Kot zaenkrat zadnjemu so ta naziv v ponedeljek podelili nekdanjemu dekanu ekonomsko-poslovne fakultete Dušanu Radonjiču za njegove zasluge pri internacionalizaciji študija in mednarodni prepoznavnosti.
Mariborska univerza ohranila priznanje Odličnosti
Mariborska univerza se je na seji pohvalila še s tem, da je ohranila priznanje Odličnosti v upravljanju s človeškimi viri v raziskovanju, ki ga podeljuje Evropska komisija. Tega je kot prva slovenska univerza prejela leta 2010.
“Ocenjevalci Evropske komisije so naše dosedanje dosežke in obstoječe aktivnosti na področju človeških virov, še posebej v povezavi z raziskovalci, ocenili kot impresivne. Pohvalili so sprejem vseh potrebnih dokumentov za implementacijo Evropske listine in Kodeksa za raziskovalce v mandatu prejšnjega rektorja in aktivnosti sedanjega vodstva za spremembo zakonodaje, ki nas omejuje pri v mednarodni prostor bolj odprtem delovanju,” je ob tem povedala prorektorica Hojnikova.