Danes in v ponedeljek bodo ob možnih dolgotrajnejših nalivih predvsem v zahodni, osrednji, južni in deloma vzhodni Sloveniji hitro naraščale sprva manjše reke in vodotoki. Zvečer in ponoči pričakujejo manjša razlivanja Drave na izpostavljenih območjih, morje bo poplavljalo izpostavljene dele obale, opozarja Arso.
Drevi je predviden tudi ponoven hitrejši porast Drave
Agencija RS za okolje (Arso) najmočnejše nalive pričakuje v ponedeljek zvečer in v noči na torek, takrat bodo hudourniška razlivanja najbolj verjetna, so zapisali v danes izdanem opozorilu. Drevi in v noči na ponedeljek je predviden tudi ponoven hitrejši porast Drave na meji z Avstrijo in pri tem manjša razlivanja te reke na izpostavljenih območjih vzdolž celotnega toka.
Danes okoli 12. ure in v ponedeljek okoli 13. ure ter ponovno po polnoči, bo morje zaradi kombinacije povišane gladine in valovanja poplavljalo izpostavljene dele obale, so navedli.
Do torka zjutraj v zahodni polovici države pričakujejo še od 100 do 250 litrov dežja na kvadratni meter. Drugod bo padavin manj.
Buren prehod vremenske fronte
Arso napoveduje buren prehod vremenske fronte, ki bo naše kraje prešla v noči na torek. Ob obilnih padavinah bo pihal močan veter, ki bo najmočnejši v ponedeljek pozno popoldne, zvečer in v noči na torek. Pri tem pričakujejo pojav obsežnejših vetrolomov, zato so za zahodne in osrednje dele države objavili rdečo stopnjo vremenske ogroženosti.
Veter je po podatkih uprave za zaščito in reševanje nekaj težav povzročil že v soboto, in sicer je na Spodnjem Jezerskem odkril streho stanovanjske hiše, gasilci pa so odstranjevali podrta drevesa med drugim na območju Iga, Logatca, Kamnika in na Pohorju.
STA