Mladinski celovečerni film Vloga za Emo režiserja Alena Pavšarja, ki je nastal po knjižni predlogi Motivakcija za mlade avtorja Smiljana Morija in Mateje Zorko še naprej navdušuje in podira rekorde. Film si je ogledalo že okoli 23.000 gledalcev, kar je za neodvisni film svojevrsten dosežek. Film so tokrat ob navzočnosti župana Mestne občine Maribor Andreja Fištravca predvajali pred dijaki Ekonomske gimnazije Maribor, ki so na koncu lahko prisluhnili tudi motivacijskemu govoru Smiljana Morija in igralcev v filmu. Med njimi je manjkala tragično preminula glavna igralka Lara.

Glavno sporočilo filma je živi tukaj in zdaj, vejami vase, nikoli ne obupaj in pojdi naprej
Za filmom »Vloga za Emo« je posebna zgodba. Od tega, da so film prijavili  na razpis Slovenskega filmskega centra a bili zavrnjeni, do tragične smrti glavne igralke Lare Safran. Ne glede na to, da so film naredili praktično brez sredstev pa ta v kinematografih podira rekorde. Soavtor knjige po katri so posneli uspešnico, igralec v filmu in motivator Smiljan Mori: »Skoraj 23.000 gledalcev si je že ogledalo film. Še 2000 in dobimo Zlato rolo. Sicer ne vem kaj to točno pomeni v filmskem svetu, ampak bojda je to res dobro. Mi smo sami presenečeni nad odzivom. Ni tako enostavno toliko ljudi spraviti v kino. Ljudje dajejo pozitiven glas o filmu in to je najpomembneje. Tudi odmevi strokovne javnosti so sedaj dobri. 
Napovedi, da film ne bo gledan, ker je preveč pozitiven so se izkazale za neresnične. Mislim, da je prišel čas za spremembe in ljudje ne želijo gledati in poslušati več samo negativno. Glavno sporočilo filma je živi tukaj in zdaj, vejami vase, nikoli ne obupaj in pojdi naprej.
Napovedi, da film ne bo gledan, ker je preveč pozitiven so se izkazale za neresnične. Mislim, da je prišel čas za spremembe in ljudje ne želijo gledati in poslušati več samo negativno. Glavno sporočilo filma je živi tukaj in zdaj, vejami vase, nikoli ne obupaj in pojdi naprej. Sam nisem bil obremenjen kaj to pomeni, če te filmski sklad zavrne. Razumel sem, da to pomeni, da ne bo denarja, ampak me je vedno zanimalo le, če bo film lahko v kinu.  Če bi vedel verjetno vse stvari kako stojijo bi me potrlo, ampak sem vse samo spodbujal. Vedno sem govoril, da več polen kot nam bodo metali boljši bomo. In res je tako. Cilj je, da pridemo do Zlate role. Pripravljamo tudi razne dogodke za mlade, kjer želimo dati mladim voljo do življenja. Želimo, da si mladi postavljajo cilje in ne odnehajo že na prvih ovirah. Dogovorili smo se, da po koncu filma mlade tudi malo motiviram. Mladi so dandanes takšni, da samo čakajo, da bo konec vsega in gredo domov. Ne glede na to mislim, da so dojeli sporočilo in da smo danes dosegli svoj namen«.

Nad filmom je bil navdušen tudi župan Mestne občine Maribor Andrej Fištravec:  »Iskreno do danes nisem vedel za ta film. Z veseljem sem ga prišel pogledati, ker me je zanimalo kakšen je. Zanimivo mi je bilo, da film veliko komunicira s publiko. Mislim, da so s tem dosegli svoj namen, ker je dandanes vse več medgeneracijskih razlik. Če nekdo zna nagovoriti mlade je to res dobro. Podpiram mlade v njihovem razumevanju prihodnosti. Prihodnost mladih je veliko bolj odprta, ko pri nas starejših, in tega se na nek način veselim.«
Tragična zgodba glavne igralke Lare Safran ne bo pozabljena
Vodna ujma je septembra vzela glavno igralko Laro Safran. Ta je bila s svojim bratrancem na poti, da bi mladim prenesla sporočilo o preventivi in vzgoji v prometni varnosti. Na žalost sta bila na koncu sama žrtvi. Smiljan Mori o nesreči še vedno govori s cmokom v grlu: »Na koncu ne veš zakaj se nekatere stvari zgodijo. Pomembno je kakšen pomen pripišemo temu kar se je zgodilo. Lahko govorimo, da to ni pravično, da ljudje, ki nekaj dosežejo, da se jim zgodijo nepravične, hude stvari, ampak to je vse negativno. Vse kar lahko rečem je, da živi svoje sanje tukaj in zdaj. Glavna igralka Lara je bila res pravi dinamit.
Starši so bili na koncu tisti, ki so vse skupaj motivirali, da smo stvar zaključili in da je film prišel v kino. Nikoli ne vemo, koliko časa imamo odmerjenega.  Časa ne moremo prevrteti nazaj, tako da moramo živeti polno življenje, brez negativnih scenarijev in se ne smemo bati prihodnosti.«
Celo ekipo je motivirala, držala vse skupaj… Seveda se lahko vprašaš napačna vprašanja, vendar je vse skupaj brez pomena. Ko se je to zgodilo je bilo pomembno vprašanje ali gre film v kino ali ne. Če bi njeni starši film prepovedali, bi bil ves trud, dve leti vsega, čas in denar, ki smo ga vložili zaman. Starši so bili na koncu tisti, ki so vse skupaj motivirali, da smo stvar zaključili in da je film prišel v kino. Nikoli ne vemo, koliko časa imamo odmerjenega.  Časa ne moremo prevrteti nazaj, tako da moramo živeti polno življenje, brez negativnih scenarijev in se ne smemo bati prihodnosti.«