Mariborski zavod za turizem bo skupaj s partnerji ta konec tedna turistično ponudbo mesta in države predstavil v kitajskem Xianu, kjer bo od petka do nedelje že četrto leto zapored potekal mednarodni turistični sejem Xian Silk Road International Tourism Expo. Ob tem bodo novi najemniki letališča promovirali potencialne letalske povezave, poroča STA.

Zavod za turizem Maribor-Pohorje bo na sejmu poskrbel za turistično predstavitev Maribora in Slovenije, katere osrednji temi bosta vinski in športni turizem. Skupaj z njimi na sejem odhajajo tudi predstavniki podjetja Hit, ki bodo predstavili možnosti igralniške dejavnosti v Sloveniji, med katerimi je tudi njihova šentiljska igralnica Mond.

Sicer pa se bodo turističnega dogodka v enem najstarejših kitajskih mest udeležili tudi predstavniki podjetij SHS Aviation in VLM Airlines, prva je lastnica Aerodroma Maribor, druga pa letalska družba v lasti istih vlagateljev, ki bodo poskrbeli za predstavitev možnosti letalske povezave med Kitajsko in Evropo preko Maribora.

Za iskanje sinergij in dogovorov

Kot pojasnjujejo na zavodu, bodo aktivnosti na sejmu potekale tako v obliki poslovnih srečanj s predstavniki organizatorjev potovanj in turističnimi agenti kot tudi predstavitve turističnih destinacij in ponudb splošni zainteresirani javnosti.

V sodelovanju s partnerji bodo Maribor in Slovenijo predstavljali kot zdravo, zeleno in aktivno destinacijo s privlačno in kakovostno ponudbo, ki se nahaja v osrčju Srednje Evrope in blizu znamenitih evropskih mest, kot so Dunaj, Budimpešta, Benetke in Milano.

Namen srečanj z mednarodnimi organizatorji potovanj bo iskanje sinergij in konkretnih dogovorov o medsebojnem sodelovanju s turističnimi paketi za kitajske goste. Slednje želijo ob obisku Evrope zadržati prav v drugem največjem slovenskem mestu, od koder naj bi po napovedih najemnikov letališča v prihodnje potekale redne letalske povezave s Kitajsko.

Gosta zadržati v Mariboru vsaj dve noči

Po podatkih, ki so jih na zavodu prejeli od partnerskih agencij, tour operatorjev ter različnih turističnih organizacij, se navade gostov, ki potujejo v Evropo, spreminjajo. Z vstopom kitajskega kapitala v mariborsko letališče in novimi turističnimi trendi vidijo priložnost, da predstavijo Slovenijo in Maribor nekoliko drugače.

“Želimo si, da bi kitajski gostje skozi zgodbo doživeli lepote Slovenije do pet dni ter bi nato nadaljevali pot po prestolnicah Evrope. Naš cilj je torej zadržati gosta skozi zgodbo in doživetja čim več časa v Sloveniji, mu ponuditi raznolikost na malem območju ter ga posledično zadržati v Mariboru vsaj dve noči,” je dejal član sveta mariborskega zavoda za turizem Gregor Bezlaj.

Varna destinacija s svežim zrakom

Po besedah direktorice zavoda Doris Urbančič Windisch bo zgodba Maribora in Slovenije na Kitajskem zgodba visokokakovostnih turističnih produktov, ki jo bodo podkrepili z atributi, s katerimi so v svetovnem merilu še posebej privlačni.

“Smo varna destinacija s pitno vodo iz pipe, neonesnaženim, svežim zrakom, izjemno gozdnatostjo in ponudbo domače, ekološko pridelane hrane,” je dejala Urbančič Windischeva in dodala, da jih napovedi o prihodnji vlogi mariborskega letališča zavezujejo, da se pričnejo ustrezno pripravljati tudi na kitajske turiste.

STA