Center za socialno delo (CSD) Maribor, ki je največji takšen center v Sloveniji, so z reorganizacijo razdelili na dva dela. Del ostaja na Zagrebški cesti na Teznu, drugi pa prihodnji teden selijo v Gosposko ulico v središču mesta.

Iz obstoječih 62 centrov oblikovali 63 enot

V skladu z novo organizacijsko strukturo centrov za socialno delo v Sloveniji so iz obstoječih 62 centrov oblikovali 63 enot centrov za socialno delo. Mariborskega, do zdaj največji CSD, pa so kot edinega razdelil v dve enoti. »Zaposlene in delo smo glede na krajevno pristojnost po uredbi razdelili na dve enoti že ob reorganizaciji 1. oktobra 2018, a smo ostali še vsi na isti lokaciji,« je pojasnila Marjana Bravc, vršilka dolžnosti direktorice CSD Maribor.

Prostori v zaključni pripravljalni fazi

Za časovni zamik fizične delitve oziroma preselitve Enote Maribor Center na novo lokacijo so se odločili zaradi lažjega prehoda na novo strukturo. Hkrati so želeli, da bi selitev čimbolj sovpadla z uvedbo novega informacijskega dokumentarnega sistema. Prostore za novo enoto je ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti najelo v Gosposki ulici 23. »Prostori namenjeni za Enoto Maribor Center so v zaključni pripravljalni fazi. Zaposleni se bodo preselili in prvič sprejeli uporabnike na novi lokaciji v ponedeljek 4. marca,« je pojasnila Bravčeva.

35 zaposlenih za dobro polovico mesta

Na novi lokaciji bo 35 zaposlenih pokrivalo dobro polovico mesta Maribor, in sicer mestne četrti ter krajevne skupnosti Ivan Cankar, Koroška vrata, Center, Tabor, Nova Vas, Magdalena, Studenci, Radvanje, Pekre, Limbuš, Bresternica – Gaj, Kamnica, Malečnik – Ruperče in del Pesnice. »Sedež javnega zavoda CSD Maribor z vodstvom, skupnimi splošnimi in strokovnimi službami ter Enota Tezno bosta ostala še naprej na Zagrebški cesti 72. Vse druge enote (Lenart, Pesnica, Slovenska Bistrica in Ruše) ostajajo na svojih prejšnjih lokacijah,« je pojasnila vršilka dolžnosti direktorice.

Poenotenje delovanja centrov in upravnih postopkov

Ministrstvo želi z novo organizacijsko strukturo centrov za socialno delo, ki je začela veljati oktobra lani, poenotiti delovanje centrov in upravne postopke po zakonu o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev. Cilj je tudi povečati učinkovitost in kakovost dela centrov, omogočiti več časa za strokovne naloge in vzpostaviti skupne službe.