Mariborska univerza je bila uspešna s projektom Didakt.UM in si tako lahko obetajo sredstva Evropskega socialnega sklada in ministrstva za izobraževanje, znanost in šport.
Modernizacija in dvig kakovosti ter prehod na digitalno izobraževanje
Kot ugotavljajo na univerzi, današnje generacije študentov odraščajo z IKT, zato običajna predavanja zanje niso več ustrezna. Pridobljena sredstva bodo spodbudila modernizacijo visokošolske didaktike s preudarno uporabo IKT in prehodom na digitalno izobraževanje za dvig kakovosti lastnega delovanja visokošolskih zavodov ter krepitev prenosa spretnosti in znanj na študente za hitrejši in vidnejši doprinos k uspehu gospodarstva in širše družbe.
“Naš ključni cilj je razviti učno analitiko ter stimulirati njeno uporabo skupaj s sodobnimi metodami poučevanja. Želimo, da čim več zaposlenih preizkusi čim več različnih metod in jih poljubno kombinira pri poučevanju, saj lahko le tako učinkovito prenašamo znanje mladim,” je dejala prorektorica za študijsko dejavnost Univerze v Mariboru Nataša Vaupotič ter poudarila, da se mladi morajo zavedati, da je ključna odgovornost na njih, saj metoda, ki bi “nalila znanje v možgane” ne da bi sami intenzivno delali in razmišljali, pač ne obstaja.
Z najnovejšimi IKT orodji bodo študenti učinkoviteje vstopali na trg dela
Ključni cilj projekta Didakt.UM je, da bodo njihovi diplomanti s spoznavanjem in uporabo najnovejših IKT orodij v študijskem procesu lažje in učinkoviteje vstopali na trg dela. V ta namen posodabljajo, dopolnjujejo in nadgrajujejo klasična učna okolja v digitalno podprta in inovativna, saj bodo ta zagotavljala razvoj ključnih sodobnih kompetenc kot so digitalna pismenost in IKT veščine.
“Informacijsko-komunikacijske tehnologije ne bodo nadomestile profesorjev in asistentov, ampak bodo obogatile predavanja in vaje na vseh študijskih smereh naše univerze, ki že tako dobiva priznanja za odlično pedagoško delo,” je dejal namestnik projektnega sveta Didakt.UM Igor Pesek.