Letos mineva 30 let od sprejema Konvencije o otrokovih pravicah. Kljub temu pa na področju otrokovih pravic ostajajo izzivi, ki jih marsikateri družbi v 30 letih še ni uspelo odpraviti. Med njimi je tudi vprašanje nasilja nad mladoletnimi, ki ga na organiziran način že več let poskuša preprečiti ali omejiti tudi Unicef Slovenija s projektom VARNE TOČKE.
Podjetje Staninvest družba za poslovanje z nepremičninami d.o.o. deluje že od leta 1966 in je največja družba za upravljanje nepremičnin v Mariboru. Upravljajo okoli 1300 večstanovanjskih in stanovanjsko-poslovnih stavb z okoli 21.000 stanovanji in poslovnimi prostori. Tudi v bodoče bodo v odprtem in pozitivnem okolju spodbujali nove ideje in nove pristope k reševanju kompleksnih problemov, s katerimi se vsakodnevno srečujejo. K temu spada tudi vzpostavitev nove VARNE TOČKE v prostorih uprave podjetja na Koroški cesti 33 v Mariboru v neposredni bližini kopališča Pristan na Lentu.
VARNE TOČKE so posebej označeni prostori (knjigarna, knjižnica, lekarna, pošta, slaščičarna, trgovina, mladinski center …), kamor se otrok lahko zateče, če potrebuje pomoč. Število prostovoljcev vključenih v projekt je že preraslo številko 1500. Vseh evidentiranih VARNIH TOČK v Sloveniji je okoli 750. V Mestni občini Maribor se je temu družbeno odgovornemu projektu od leta 2008 pridružilo okoli 40 sodelujočih partnerjev.
Ob otvoritvi nove VARNE TOČKE v poslovnih prostorih mariborskega podjetja Staninvest na Koroški cesti 33 v Mariboru sta slavnostno namestitev nalepke, ki označuje projekt VARNA TOČKA izvedla Borut Ambrožič, koordinator projekta VARNE TOČKE v MO Maribor in strokovna sodelavka podjetja Barbara Kuhar Kumar ob prisotnosti Nine Kirbiš, pomočnica vodje projekta Otrokom prijazno Unicef mesto Maribor.