Pred dvema tednoma smo poročali o projetkih in aktivnostih, ki se izvajajo v Krajevni skupnosti Pekre. V pogovoru s predsednikom Sveta skupnosti dr. Gregorjem Antoličičem, je ta kot najbolj perečo zadevo izpostavil energetsko obnovo Doma kulture Pekre, ki je bil zgrajen s prostovoljnim delom krajanov leta 1953, kjer je tudi sedež skupnosti. ”Razpokana streha in odpadajoči omet predstavljata nevarnost za vse obiskovalce. Vsak obiskovalec torej vstopa v dvorano v nevarnosti, da mu bo kaj padlo po glavi,” je takrat za naš medij težavo opisal dr. Antoličič. Vodstvo občine je sicer obljubljalo, da se bo obnova pričela letos takoj po sprejetju proračuna – v katerem je bila celo predvidena posebna postavka, vendar so bila nato sredstva premeščena drugam, ”fasada” pa prestavljena na prihodnje leto. Z vprašanji, ki se vežejo na obnovo in težave pri izvedbah nekaterih projektov in sanacij cest Krajevne Skupnosti Pekre, smo se obrnili tudi na Mestno občino Maribor.

Foto: Dr. Gregor Antoličič

Z MOM so nam odgovorili, da se zavedajo dotrajanosti Doma kulture Pekre, zato je v načrtih obnova objekta Doma kulture Pekre in posodobitev produkcijske opreme dvorane Doma kulture. ”Urad za gospodarske dejavnosti je v letošnjem letu izvedel javno zbiranje ponudb za energetsko obnovo Doma kulture Pekre. Na razpis smo prejeli dve ponudbi, ki sta žal obe bili bistveno višji od sredstev zagotovljenih s proračunu za ta namen. Vsled navedenega predmetne investicije ni bilo možno izvesti,” še pojasnijo zakaj do začetka obnove letos ni prišlo.

”Letošnje leto je bilo polno nepričakovanih izzivov”

Nadaljujejo, da so bili znotraj KS Pekre v minulem obdobju izvedeni številni projekti, ”ki pomembno vplivajo na celotno lokalno skupnost”. Med njimi izpostavijo preplastitev dela Bezjakove ulice, izgradnjo razbremenilnika Pekre, ureditev igral za otroke ter igrišča za ulično košarko, sanacijo nogometnega igrišča v Pekrah, ureditev okolice Pekrske gorce ter umirjanje prometa. V teku je še izgradnja komunalne kanalizacije.

Dodajo še, da si prizadevajo, da so prav vsi deli mestne občine obravnavani enakopravno in uravnoteženo. ”Zavedamo se pomena razvoja vseh delov lokalne skupnosti, zato se trudimo prisluhniti in realizirati številne projekte, ki so namenjeni izboljšanju življenja v mariborski občini. Letošnje leto je bilo polno nepričakovanih izzivov, tako v smislu pravočasnega zagotavljanja proračunskih sredstev, nepričakovanega zaostrovanja razmer v svetovnem gospodarstvu zaradi krize v Ukrajini, hkrati smo se soočali tudi z velikim kadrovskim mankom na področju gradbeništva, kar je še dodatno otežilo in upočasnilo izvedbo nekaterih projektov. Ponovno izpostavijo tudi izredne vremenske dogodke, ki so močno vplivali na prioritete aktivnosti gradbenih podjetij in časovnico izvedbe projektov, ki čakajo na obnovo.