Danes opoldne bodo člani nadzornega sveta Šport Maribor d.o.o. razpravljali o kandidatih, ki so se prijavili na razpis za delovno mesto direktorja omenjene družbe, ki jo sicer od maja 2019 vodi Tadej Mežnar. O njegovi razrešitvi  bodo nadzorniki govorili na šesti redni seji, ki bo v ponedeljek, 21. marca. Takrat bodo predvidoma imenovali tudi novega direktorja družbe.

Čeprav Mežnarju mandat poteče šele leta 2024, je nadzorni svet družbe Šport Maribor, prej Športnih objektov Maribor, objavil razpis za novega direktorja. To naj bi storil zaradi preoblikovanja podjetja, ki prehaja v 100-odstotno last Javnega holdinga Maribor, in predvidenega povečanega obsega dela, do katerega bo prišlo s prenosom koncesije za upravljanje pohorskih žičnic in smučišč iz Marproma na Šport Maribor. To naj bi se predvidoma zgodilo s 1. aprilom letos, ko naj bi iz Marproma skupaj s smučišči na Šport Maribor prenesli tudi kader.

Šport Maribor posluje pozitivno, kaj so razlogi za razrešitev direktorja?

Tadej Mežnar je za naš medij pojasnil, da Šport Maribor iz tekočega poslovanja ustvarja pozitivni rezultat, še več, na dan 30.9.2021 je beležil 118.000 evrov presežka prihodkov nad odhodki. Tudi račune po Mežnarjevih besedah plačujejo v roku valute. Med aktualnimi infrastrukturnimi projekti Mežnar omeni februarsko otvoritev srednjega bazena v kopališču Pristan. “V okviru obnove so bile prenovljene tudi garderobe, sanitarije in kopalnice. Prav tako sta bila izvedena energetska sanacija kopališča in prezračevanje. V teku je rekonstrukcija dvorane Tabor ter izgradnja treh teniških igrišč s trdo podlago in montažno dvorano v teniškem parku v Ljudskem vrtu. Za potrebe OFEM (Olimpijskega festivala evropske mladine), ki bo leta 2023, je potrebno zgraditi novo tribuno na atletskem stadionu Poljane z ogrevalnimi progami in pomožnimi prostori ter tribuno ob glavnem nogometnem igrišču na Taboru.”

Na vprašanje o viziji razvoja športa v mestu in okolici Mežnar odgovori: “Zagotavljanje zakonitosti, kompetentnosti, profesionalnosti in transparentnosti delovanja na vseh področjih dejavnosti, organizacija dogodkov,  gospodarno upravljanje športne infrastrukture in drugega premoženja, povečanje prihodkov z investiranjem v obstoječe objekte, doseganje višje stopnje donosnosti objektov in obvladovanje stroškov poslovanja z namenom povečevanja vrednosti podjetja, ohranjanje dobičkonosnosti poslovanja in trajen razvoj zaposlenih ter stimulativno in uspešno delovno okolje.”

Med cilji, ki si jih je zadal še vedno aktualni direktor družbe Šport Maribor d.o.o, je učinkovito upravljanje športne infrastrukture v Mestni občini Maribor, učinkovitejše upravljanje urbanih športnih površin, učinkovitejše poslovanje posameznih objektov, optimizacija mehanizacije in delovnih procesov, razvoj inovativnih športno-turističnih storitev in produktov, razvoj inovativnih platform za ponudbo in povpraševanje po športni infrastrukturi, povezovanje in druženje lokalnega prebivalstva, zagotavljanje pritoka tujih gostov v regijo skozi ponudbo športnih objektov in storitev, spodbujanje podjetništva in razvoja povezanih industrij v regiji (turizem,trgovina,..), spodbujanje družbe k športni rekreaciji, tehnološko napreden zavod, ki tehnologijo izkorišča za svoj razvoj in odgovarja na potrebe današnjega s tehnologijo povezanega uporabnika objektov, optimiziranje in urejanje razpoložljive infrastrukture, upravljanje in trženje reklamnih ter parkirnih površin in razvoj talenta lastnega kadra in stroke v regiji.

Za komentar smo zaprosili tudi predsednika nadzornega sveta družbe Šport Maribor d.o.o. Matjaža Štandekerja, ki danes na naša vprašanja ni želel odgovarjati. Kot je dejal, bo izjavo podal v ponedeljek, po redni seji nadzornega sveta.