Priljubljena okrepčevalnica Sarajevo na Gosposvetski cesti zapira svoja vrata. Sarajevo, kjer je bilo mogoče uživati v pestri ponudbi dobrot bosanske kuhinje, je bila kulinarična stalnica tudi za vse ljubitelje odličnega vzdušja in sproščenega druženja ob ritmih bosanske glasbe.
Začeli so z burekom in pico
Čeprav danes sinonim bosanske kuhinje v Mariboru predstavlja Baščaršija na Poštni ulici, je njena predhodnica prav okrepčevalnica na Gosposvetski cesti. Sarajevo je namreč pomenil začetek kulinarične zgodbe in dolgoletnega družinskega posla, ki ga vodita Zekira in Saša Marković.
“Okrepčevalnica je bila na tej lokaciji skoraj 14 let, sprva pa je zajemala le 30 odstotkov velikosti, kot meri sedaj. V prvotni ponudbi je bil burek in pice, nato so razširili ponudbo in tudi sam prostor okrepčevalnice in tako je nastalo novo Sarajevo,” pove Aljoša Marković, ki je prevzel družinski posel.
Kasneje sta se Markovićeva, ki sta v tem času postala lastnika okrepčevalnice, odločila za nakup lokala na Poštni ulici in pričela snovati zgodbo Baščaršije, ki je postala osrednja točka ponudbe bosanske kuhinje v našem mestu. Ker je Etno hiša Baščaršija v tem času tako zaslovela in (še vedno) privablja navdušene goste od blizu in daleč, pa so se odločili, da svojo zgodbo pišejo naprej pod enotnim imenom.
Okrepčevalnica Sarajevo bo tako simbolično zaprla vrata, Baščaršija pa bo tako dobila svojo gostilnico na Gosposvetski cesti.
“Svojo zgodbo želimo nadaljevati pod enotnim imenom, ki je ljudem dobro znano, Baščaršija,” pove Aljoša Marković.
Jutri, 27. maja, bo tako vrata odprla nova Baščaršija na Gosposvetski ulici, vse od 18.00 ure naprej pa bo mogoče uživati v pestri ponudbi kulinaričnih dobrot.
Baščaršiji na Poštni ulici in v Kopru se bo tako pridružila še Baščaršija na Gosposvetski ulici. Prostore okrepčevalnice so zato prenovili, da je tudi navidez podobna Baščaršiji na Poštni ulici, na vseh lokacijah pa bo enotna tudi ponudba kulinaričnih specialitet.