Invalidi se v svojem življenju soočajo z mnogimi ovirami tudi v  Mestni občini Maribor. Njihova želja je, da bi imeli enake možnosti kot ostala populacija in živeli neodvisno življenje. »Leta 2010 je mesto pridobilo listino Občina po meri invalidov. Res je, da je bilo kar nekaj stvari narejenih, urejenih in celo dobro načrtovanih, a če primerjam Maribor z nekaterimi evropskimi mesti je vse to žal še premalo,« je dejal Boris Klep, ki si kot invalid kadar se kam odpravi, sam v glavi predstavlja karto svoje poti. Pot ne sme imeti prevelikih ovir, v bližini pa mora obvezno biti stranišče. Ob tem je dodal, da je Maribor po njegovem mnenju, pogojno prijazen do invalidov: »Trudi se biti mesto, kjer bi lahko bili invalidi samostojni in neodvisni od tuje pomoči, a malce premalo.«.
Akcijski načrt, ki je pripravljen na podlagi predlogov invalidskih društev, čaka na sprejem na seji Mestnega sveta MO Maribor.
Svet invalidov MO Maribor predlaga in svetuje županu pri reševanju invalidske politike. Sestavljen je iz invalidskih društev, strokovnih delavcev občine in mestnih služb, novinarjev ter dobrodelnih organizacij. »Svet invalidov je ustanovilo devet delovnih skupin, ki so specializirane za razna področja in so se intenzivno vključile v pripravo Akcijskega načrta za obdobje 2015- 2021,« so pojasnili na mariborski občini in dodali, da je le ta pripravljen na podlagi predlogov invalidskih društev, saj invalidi najbolje vedo, kar potrebujejo. Želijo si, da bi z njim omogočili, da bi imeli invalidi enake možnosti kot ostali. Akcijski načrt sicer zajema  kar 17 različnih področij, med drugim obveščanje in informiranje javnosti o invalidski problematiki, komunikacijsko dostopnost ter vključenost invalidov v oblikovanje politike in načrtovanje invalidskega varstva. Več konkretnih informacij zaenkrat še ni znanih, saj je potrebno načrt najprej potrditi na Mestnem svetu.
 Med pobudami tudi brezplačni prevoz za invalide
V tem letu je Svet invalidov podal že precej pobud, med drugim pobudo za brezplačni prevoz za invalide v MO Maribor in pobudo za dopolnitev določenih predpisov. Pobude se nanašajo tudi na visok strošek parkiranja v bližini UKC Maribor in na neustrezno število javnih sanitarij za invalide v Mariboru. Na občini so o pobudah dejali: »Vse pobude strokovne službe MO Maribor preučujejo iz vidika finančnega učinka in si bodo prizadevale, da jih umestijo v proračun za leto 2016.«.
Vsa javna stranišča za invalide niso primerna »Verjetno si jih je izmislil nekdo, ki je dal bolj poudarek na lep videz kot na funkcionalnost.«.
Klep meni, da že ljudje, ki lahko hodijo, nimajo velike izbire javnih stranišč: »Kar se tiče stranišč za invalide sam vem za dva. Prvo je v Mestnem parku pri Akvariju in je super urejeno in primerno. Vendar v njega ne boš prišel, če nimaš euroključa, ki ga dobiš v TIC-u pri Frančiškanski  cerkvi.« Drugo stranišče se nahaja pod Starim mostom na Lentu, a ga invalid po njegovih besedah težko koristi, saj rabi pomoč: »To pa seveda več ni samostojnost. Bolje je koristiti tista v nakupovalnih centrih, pa še ta niso vsa primerna oz. si jih je zamislil nekdo, ki je verjetno dal bolj poudarek na lep videz kot na funkcionalnost.«