V Münchnu se danes začenja največji evropski investicijsko-nepremičninski sejem Expo Real 2017, na katerem se bo v treh dneh pod okriljem javne agencije Spirit Slovenija predstavilo tudi sedem slovenskih investicijskih projektov. Lani je sejem obiskalo več kot 39.000 obiskovalcev iz 77 držav. Investicijsko-nepremičninski sejem Expo Real v Münchnu poteka od leta 1998 ter velja za največji in najodmevnejši investicijsko-nepremičninski sejem na območju EU, so v sporočilu zapisali v agenciji Spirit.
Več kot tisoč razstavljavcev
Lani se je na 64.000 kvadratnih metrih v šestih sejemskih halah predstavljalo več kot 1768 razstavljavcev iz 29 držav, v času sejma je potekal konferenčni program z več kot 400 uglednimi govorci, sejem pa je obiskalo nekaj več kot 39.000 obiskovalcev iz 77 držav.
Javna agencija Spirit Slovenija je konec maja objavila javno povabilo za nabor in izbor tržno zanimivih investicijskih projektov za skupno sejemsko predstavitev. Na 88 kvadratnih metrih slovenskega razstavnega prostora se bo tako skupaj predstavilo sedem projektov.
Prvi je Edison – Center zelene mobilnosti prijavitelja HDR naložbe. S projektom želijo v Kopru v okviru inovativne platforme za zeleno mobilnost prihodnosti vzpostaviti inovativni center zelene mobilnosti za predstavitev rešitev zelene mobilnosti, laboratorij, prototipne delavnice, sobe za inoviranje ter druge prostore, kjer bi partnerji v platformi delovali za učinkovit prenos dostopnih in uporabniku prijaznih tovrstnih tehnologij na trg.
Prevarali bodo, le bo interes za poslovno-stanovanjski objekt v Mariboru
Drugi projekt je elitni stanovanjski objekt Vila Balerina v ljubljanski Rožni dolini družbe Replika, mariborska družba Talos pa bo za kuvajtskega poslovneža Hilala Arnaouta preverjala interes za poslovno-stanovanjski objekt na območju, kjer naj bi po prvotnih načrtih stalo mariborsko kulturno središče Maks, nato pa je Arnaout tam neuspešno načrtoval tujo zasebno univerzo.
Airport Business Park Ljubljana prijavitelja Raiffeisen Leasing predstavlja poslovno-trgovski park ob ljubljanskem letališču, v katerega želi investitor pritegniti podjetja, ki jim po njegovih besedah veliko pomenita dostopnost do mednarodnih prometnih povezav in izpostavljenost mednarodni poslovni javnosti.
Ormož logistični center za Slovenijo?
Med predstavljenimi projekti bo tudi Logistično-poslovno-proizvodni center Ormož prijavitelja ABC nepremičnine, s katerim želijo Ormož spremeniti v logistični center za Slovenijo, države Cefte in Bližnji vzhod. Šesti projekt je poslovna cona Stara vas Mestne občine Velenje, v sklopu katere bodo pridobili 9476 kvadratnih metrov urejenih in opremljenih zemljišč za nova mala in srednje velika podjetja.
Sedmi projekt pa je poslovna cona Želodnik v domžalski občini prijavitelja DUTB. Po navedbah investitorja gre za sodoben in okolju prijazen poslovni park, kjer bodo podjetnikom kljub nadstandardnemu okolju ponudili konkurenčne cene.
STA