Dogajanje na tržnici v vsakem mestu priča o njegovem utripu. Osrednja tržnica, ki bi morala mestu biti v ponos, govori le o njegovi bedi. Prazne stojnice, poginuli golobi in po večjih neurjih tudi škoda na dežnikih. 
Ko bo lepše vreme …
Snaga, ki poleg osrednje mariborske tržnice upravlja še s sedmimi tržnicami v mestu, na naše vprašanje, kdaj in kako bodo uredili strgane dežnike, odgovarja, da težava ni tako velika, kot jo vidijo meščani: “Dežniki niso potrgani, le konci platen so se sneli, kar bomo uredili v prihodnjih dneh, ko je napovedano lepše vreme. Gre za nezahteven poseg, saj konce le pritrdimo nazaj na svoje mesto.”

Le videti so polomljeni
Kot pravijo na Snagi, dežniki nikoli niso bili polomljeni, ampak so tako le videti: “Ko jih zaradi napovedanega ekstremnega vremena (veter, sneg) zapiramo, dajejo videz, kot da so polomljeni, vendar smo že večkrat pojasnili, da je takšen pač njihov videz v zaprtem stanju.” 
Dežniki so občutljivi

A čeprav trdijo, da z njimi ravnajo ustrezno, priznavajo, da se dežniki na večja neurja nikoli niso dobro odzvali: “Dežniki so bili od nekdaj občutljivi na ekstremne vremenske vplive, ki so iz leta v leto izrazitejši. Z njimi ravnamo ustrezno, saj jih redno vzdržujemo in tudi čistimo.” A že nepozornemu opazovalcu pade v oči, da je med dežniki, ki so nekoč bili beli, danes precej plesnivih.
Kaj storiti?
Neurja so dežnike nazadnje poškodovala januarja in nato še aprila letos, zato nas je zanimalo, ali Snaga načrtuje celostne rešitve za mariborsko tržnico. A to se letos ne bo zgodilo: “O celostnih rešitvah bomo verjetno začeli govoriti in jo iskati takrat, ko bo znan koncesionar za izvajanje te izbirne javne gospodarske službe, kar se bo zgodilo najkasneje 1. januarja 2017, saj se Snagi aneks k pogodbi, po kateri upravljamo s tržničnimi površinami, izteče 30. decembra 2016.” Očitno bo mariborska tržnica še naprej životarila.