Na nas se je obrnila bralka, ki je ob sprehodu v Sp. Dupleku naletela na nič kaj prijetno »presenečenje«. Kup hrane odvržen v naravo. »Med odpadki je bilo videti veliko sadja, zelenjave, nekaj je bilo tudi zamržene prehrane. Kar zmrazilo me je ob misli, da nekateri tako ravnajo s hrano,« nam je še dejala bralka.

 Ljudje naj bi največ zavrgli zelenjave, sadja, kruha in mlečnih izdelkov
 
Sicer naj bi v Sloveniji letno zavrgli več kot 170 tisoč ton hrane, oziroma okoli 80 kilogramov na prebivalca. Najpogosteje do tega prihaja, ker ne načrtujemo koliko hrane potrebujemo in naenkrat nakupimo preveč živil, ki se hitro pokvarijo. Na hrano v zmrzovalniku velikokrat kar pozabimo. Kriva naj bi bila tudi kultura, saj hrane ne spoštujemo dovolj.
 Nekaj nasvetov, kako manjšati količino hrane, ki jo zavržemo:
– Vnaprej pripravite seznam jedi, ki jih boste jedli v prihodnjih dnevih in na podlagi tega pripravite seznam stvari, ki jih boste nakupili.
– Tudi, če je izdelek v akciji, premislite ali ga dejansko potrebujete, saj velikokrat nakupimo zgolj zaradi tega, ker je izdelek ugoden.
– Že v trgovini preverite datume, saj so roki nekaterih izdelkov različni Vedno vzemite tistega, ki ima daljši rok.
– V hladilniku ustvarite pregled in poskrbite za pravilno shranjevanje živil.
– Uporabite ostanke hrane: iz ostankov sadja pripravite sadno kupo, smoothije, z zelenjavo pa lahko pripravite odlično enolončnico.