Energija plus, največji dobavitelj električne energije v severovzhodni Sloveniji, še naprej izpolnjuje svoje poslanstvo družbeno odgovornega podjetja. Tokrat so se odločili, da z donacijo sistemov za nadzor in upravljanje z energijo pomagajo osnovnošolcem in dijakom, da pridobijo dodatna znanja in izkušnje na področju upravljanja z energijo.

Opremo bodo uporabljali na izobraževanjih za učitelje fizike

Pri Energiji plus so zavezani k trajnostnemu ravnanju in družbeno odgovornost izkazujejo na različne načine. V teh dneh so Zavodu Republike Slovenije za šolstvo, OE Maribor, predali donacijo sistemov za nadzor in upravljanje z energijo. Opremo bodo uporabljali na izobraževanjih za učitelje fizike.

Tako bodo s pomočjo doniranih sistemov učenci in dijaki bolje spoznali, kako se lahko spremlja poraba elektrike in plina v realnem času ali z vpogledom v zgodovino (podatki so prikazani s pomočjo natančnih in razumljivih grafov).

Na praktičnih primerih se da videti, kako lahko posameznik, na podlagi prejetih podatkov o porabi, ustrezno ukrepa in načrtuje prihranke pri stroških energije. Dodatno se bodo seznanili z možnostjo upravljanja elektronskih naprav na daljavo (vklop/izklop preko pametne vtičnice) in nastavitvijo alarmnega obvestila ob nevarnosti prekoračitve naročene moči.

“Verjamemo, da lahko z vlaganjem v znanje in razvoj ter z usmerjenostjo k trajnostnemu poslovanju pomagamo prihajajočim generacijam. Energija plus se še kako dobro zaveda svoje vloge v lokalnem in širšem okolju, zato z veseljem pomagamo tam, kjer lahko. Verjamemo, da bodo učenci in dijaki z novo pridobitvijo prišli do novih znanj in spoznanj, ki jim bodo prišla prav na njihovi izobraževalni poti” je poudaril mag. Alan Perc, direktor podjetja Energija plus.

Ob prevzemu donacije se je v imenu OE ZRSŠ Maribor zahvalila njihova predstojnica, dr. Milena Kerndl, in povedala: “Najlepše se zahvaljujemo Energiji plus za velikodušno donacijo sistemov za nadzor in upravljanje z energijo. Naprave bodo uporabljene za izobraževanje učiteljev, ki jih bodo lahko prenesli tudi v razred. Učitelji bodo lahko s praktično uporabo sistemov načrtovali sodobne pedagoške procese z novimi tehnologijami in pri učencih ter dijakih razvijali znanja, veščine in odgovornost za trajnostno prihodnost. Verjamemo, da lahko s sodelovanjem in skupnimi močmi prispevamo k hitrejšemu razvoju trajnostne družbe.”