Elektro Maribor že tradicionalno namenja sredstva za humanitarne organizacije za pomoč najbolj ogroženim družinam in posameznikom za zagotavljanje plačil nujnih šolskih in obšolskih dejavnosti in šolske prehrane ter razvijanje talentov in prepoznane nadarjenosti za otroke iz socialno ogroženih družin.
S pomočjo strokovnih služb Zveze prijateljev mladine Maribor načrtujejo izvedbo 16 taborov, kjer bodo razvijali sposobnosti mladih na področjih vodenja, socialnih veščin, retorike, logike, podjetništva, naravoslovja, kreativne angleščine, drame, kreativnega pisanja, likovne in glasbene umetnosti. Načrtujejo, da bomo to šolsko leto združevali mlade iz širšega okolja, celotne podravske regije in širše Slovenije.
Predsednik uprave Elektra Maribor, mag. Boris Sovič, je danes predal Alojzu Kovačiču, sekretarju Rdečega križa Slovenije – Območno združenje Maribor, Darku Bračunu, generalnemu tajniku Nadškofijske karitas Maribor in Božidarju Raušlu, sekretarju Zveze prijateljev mladine Maribor, donacije v vrednosti po 1.500 eur. Predstavniki organizacij so predstavili izzive, s katerimi se soočajo pri svojem delu in čemu bodo namenili prejeta sredstva.
Mag. Boris Sovič, predsednik uprave Elektra Maribor je donacije pospremil z besedami: »Sodelavci Elektra Maribor smo bili tudi ob letošnjih številnih neugodnih vremenskih razmerah priča temu, kako pomembna je solidarnost in medsebojna pomoč. Zavedamo se, kako pomembno nalogo opravljajo humanitarne organizacije v sedanjih zelo zahtevnih razmerah. Tudi zato smo se ponovno odločili priskočiti na pomoč tistim, ki jo potrebujejo in podpreti delo humanitarnih organizacij. V čast nam je, da lahko podpiramo plemenito poslanstvo in programe Rdečega križa, Nadškofijske karitas in Zveze prijateljev mladine.«
Alojz Kovačič, sekretar Rdečega križa Slovenije – Območno združenje Maribor, je predstavil stanje s katerim se dnevno srečujejo: »Največ časa posvečamo reševanju socialnih razmer prebivalcev mesta Maribor in okoliških lokalnih skupnosti, saj številni starejši zaradi gospodarskih razmer, starosti, bolezni, brez sorodnikov in prijateljev živijo pod pragom revščine. Zadnja leta nastaja največji problem ta, da so prihodki posameznikov, predvsem starejših, ki živijo sami, manjši kot so stroški bivanja, ne ostane pa sredstev za prehrano, za nabavo osnovnih higienskih sredstev. Prav ti posamezniki so, kar v 63 % najpogostejši prejemniki pomoči v Skladišču humanitarne pomoči na Ljubljanski ulici 23. Vsaka donacija pa je za nas žarek upanja, da bodo prišli tudi dnevi, ko bo sonce sijalo vsem enako, ob tem pa bo spoštovano tudi dostojanstvo ljudi. Donacija Elektra Maribor, ki smo jo prejeli, bo namenjena kot enkratna denarna finančna pomoč (50 EUR) najnujnejšim socialnim prosilcem.«
Darko Bračun, generalni tajnik Nadškofijske karitas Maribor, je o aktivnostih organizacije in stiskah ljudi povedal: »Nadškofijska karitas Maribor je neprofitno-dobrodelna organizacija, ki na področju humanitarno-socialnega in zdravstvenega dela izvaja storitve in programe pomoči, kateri človeku, ki se je v danem trenutku zaradi takšnih in drugačnih okoliščin znašel v veliki stiski, nudijo konkretno pomoč. V svojem delovanju temeljimo na humanitarni dejavnosti, prostovoljstvu in socialno-varstvenih ter zdravstvenih storitvah.
Pod našim okriljem deluje tudi program pomoči otrokom, dijakom in študentom. Donacijo Elektra Maribor bomo namenili za zagotavljanje plačila nujnih šolskih in obšolskih dejavnosti, plačila osnovnih šolskih potrebščin in pripomočkov, šolske prehrane in plačilu šole v naravi. Glede na vse večje stiske se zahvaljujemo Elektro Maribor d.d. za donacijo, ki pomeni izdatno pomoč najbolj ogroženim družinam v našem mestu.«
Božo Raušl, sekretar Zveze prijateljev mladine Maribor, je v zvezi s spodbujanjem talentov in nadarjenosti pri otrocih dejal: »Konec lanskega leta smo začeli razvijati projekt ‘Omogočimo sanje’, ki je zastavljen na osnovi ideje, da omogočimo otrokom in mladostnikom razvijanje ustvarjalnosti. Je projekt, ki  tudi otrokom iz socialno šibkih družin omogoča razvijanje talentov in njihove prepoznane nadarjenosti. Projekt je zastavljen kot resna dodatna dejavnost šolskim programom, znotraj katerega v otrokovem prostem času poskrbimo za razvoj talentov. V programu pričakujemo nadarjene otroke in mladostnike, ne glede na to, kakšno je socialno stanje njihove družine. Donatorska sredstva namenjamo tistim, ki jim starši takšnih dodatnih aktivnosti ne morejo pokriti.
Načrtujejo izvedbo 16 taborov
V tem šolskem letu načrtujejo skupaj s pomočjo strokovnih služb Zveze prijateljev mladine Maribor, s pomočjo strokovnih sodelavcev v osnovnih in srednjih šolah in s pomočjo donatorjev in sponzorjev sofinanciranje tematskih taborov, izvenšolskih aktivnosti, tečajev in individualne pomoči pri nadaljnjem razvoju že prepoznanih sposobnosti tako posameznih otrok, kot manjših skupin mladostnikov. Tako načrtujejo izvedbo 16 taborov, kjer bodo razvijali sposobnosti mladih na področjih vodenja, socialnih veščin, retorike, logike, podjetništva, naravoslovja, kreativne angleščine, drame, kreativnega pisanja, likovne in glasbene umetnosti. Načrtujejo, da bodo to šolsko leto združevali mlade iz širšega okolja, celotne podravske regije in širše Slovenije. Elektru Maribor se zahvaljujejo za podporo pri projektu ‘Omogočimo sanje’.«