Na razpis za regijsko tekmovanje je prispelo 19 inovacij, komisija, ki je vse prispele predloge pregledala in ocenila, pa je podelila šest zlatih, šest srebrnih in tri bronasta priznanja ter štiri priznanja za prispevek na področju inovativnosti.

Priznanja, ki so del nacionalnega projekta Priznanja Gospodarske zbornice Slovenije za inovacije, so po lanski virtualni izvedbi zaradi epidemije letos znova izpeljali v živo in sicer v Dominikanskem samostanu na Ptuju. Trojica najbolje ocenjenih inovacij se bo potegovala še za nacionalno nagrado, ki jo bodo 20. septembra podelili na Dnevu inovativnosti.

Že drugič so izdali tudi katalog inovacij podravske regije

Poleg treh najboljših so zlata priznanja za svoje inovacije prejela še podjetja Menerga, Juniba in 4inovations, srebrna podjetja eAvio, Impol R&R, Intera, Ledinek Engineering, Nova KBM in Talum, bronasta pa podjetja Evitel, skupaj Kreal inženiring in eAvio ter Svetovno združenje ljubiteljev harmonik.

Priznanja za prispevek na področju inovativnosti so za njihove inovacije pripadla podjetju Green Solutions, Zavarovalnici Sava, Občini Lovrenc na Pohorju ter Hortikulturnemu društvu Maribor.

Štajerska gospodarska zbornica je ob tem letos drugič zapored izdala katalog inovacij podravske regije, ki je dosegljiv tudi na njihovi spletni strani in v katerem so predstavljene vse nagrajene inovacije.

Kot je ob podelitvi nagrad inovatorjem povedala direktorica zbornice Aleksandra Podgornik, so bile inovativno razmišljanje in inovativne prakse nujnost preteklega in so nujnost današnjega časa, ob tem pa pravzaprav edina možnost, ne le razvoja, ampak tudi obstanka.

“Razmišljanje, da ni mogoče več ničesar odkriti, pomeni vdati se. In če to apliciram na podjetje – ne razmišljati o novih možnosti, ne dati prostora novim idejam in inovativnim predlogom in inovacijam pomeni ne razmišljati o razvoju,” je dejala Podgornikova.

Ob tem je dodala, da se v mnogih sredinah še vedno ne zavedajo, da prav inovacije predstavljajo premoženje, ki ima neprecenljivo vrednost in vplivajo na vrednost celotnega podjetja, pri čemer so uspešna prav ali celo samo tista, ki se tega zavedajo in zato vlagajo v razvoj.

Štajerska gospodarska zbornica z vsakoletnim izborom inovacij spodbuja podjetja in samostojne inovatorje, pa tudi nevladne organizacije in občine k razvoju inovacijske kulture, ki jo slovensko gospodarstvo ter celotna družba po njenem nujno potrebujeta za razvoj in poslovno uspešno delo v domači in mednarodni konkurenci.

STA