V preteklem mesecu je žled, ki ga po novem uvrščamo med naravne nesreče, za seboj pustil ogromno škode tudi v Mariboru. Točni znesek škode še nekaj časa ne bo znan, saj je uničene ogromno narave. Mestna občina Maribor je 25. februarja, tako kot vse druge prizadete občine, prejela obvestilo Uprave RS za zaščito in reševanje, da bodo vse občine zbirale vloge za oceno povzročene škode.
Škoda se bo popisovala na podlagi Obrazca 1, ki ga mora vložiti vsak oškodovanec, ki želi povračilo škode. Obrazec lahko dvignete v informacijski pisarni Mestne občine Maribor (pritličje, soba 14), ​ulica Heroja Staneta 1.
 
Rok za oddajo vloge je 12. marec 2014
Vsak, lastnik gozda oz. oškodovanec, ki želi vložiti vlogo za ocenitev škode ima čas, da to stori do srede, 12. marca 2014. Kasneje oddaja in obravnava vlog ne bo možna. »Oškodovanec mora na Obrazcu 1 izpolniti podatke o prijavitelju, katastrski občini in številki parcele ter se podpisati.« pojasnjujejo na Mestni občini Maribor. Podatki o vrednosti parcele, njeni površini in deležu poškodovanosti bodo pripisani naknadno iz podatkov baz Geodetske uprave RS (površina parcele in njena vrednost) in Zavoda za gozdove Slovenije GS (poškodovanost). Izpolnjene obrazce je potrebno oddati na mariborsko občino, nikakor pa ne na Zavod za gozdove Slovenije.
 
Škoda bo ocenjena po odsekih
Med Zavodom za gozdove Slovenije in Upravo RS za zaščito in reševanje je zaradi ogromnih posledic, predvsem poškodovanih gozdov, ki jih je za seboj pustil žled nastal dogovor, da se škoda ocenjuje posamično po odsekih. Podatki o sami poškodovanosti na določenih odsekih, bodo prikazani v aplikaciji AJDA. To aplikacijo uporabljajo na vseh občinah po Sloveniji in vanjo vnašajo podatke o oceni škode, ki jo povzročijo naravne nesreče. Posebnega vnosa poškodovanosti gozdov po parcelah pa ne bo.