Če boste vzeli kosmatinca zraven na plažo se je pametno pravočasno pozanimati o lokaciji, o pasji plaži ter načrtovati kaj vse potrebujete za psa na morju.
Prijetne počitnice skupaj s kosmatincem
Žal je še vedno tako, da psi niso vsepovsod dobrodošli, še posebej veliko organizacijskih težav lahko imate lastniki večjih pasem, čeprav je vse mogoče. Tam kjer je volja je tudi pot. Počitnice s kosmatincem je potrebno načrtovati in se pravočasno organizirati. Potrebno je najti apartma, hotel, mobilno hiško ali kamp, kjer bo kosmatinec sprejet, prav tako je potrebno razmisliti, da je pasja plaža nekje v bližini in normalno dostopna tudi za vas. Senca je ključnega pomena, saj pes ne more biti z vami opoldan na soncu, temveč potrebuje senco. Smiselno se je tudi pozanimati kje je najbližji veterinar, tako da lahko kužku pravočasno nudite pomoč, v kolikor bi jo potreboval.
Kdaj s psom na morje
Idealen čas za dopust s kosmatincem je mesec junij, prva polovica meseca julija in september. V tem času so temperature najbolj sprejemljive za pse, konec julija in avgust znata biti že prevroča za pse. Prav tako je pomembno, da se s psom ne odpravite na plažo v največji vročini. Idealno za psa je zjutraj in pozno popoldan. Na plaži si najdite vedno mesto pod kakšnim drevesom ali pod senčnikom, tako da bo imel kuža vedno dostop do sence.
Seznam potrebščin za kosmatinca
Vsekakor je potrebno za psa vzeti zraven osnovne potrebščine. Osnova je pasja hrana, za katero je najbolj smiselno, da ostane enaka kot jo je kuža navajen doma. Dolga vožnja z avtom in sprememba okolja je lahko nekaj prvih dni stresna za psa, zato bi lahko sprememba prehrane negativno vplivala na prebavo. Suho hrano za pse pa lahko dopolnite z mokro hrano za pse, saj bo kuža iz takšne hrane dobil še več tekočine. Nujno potrebna na morju je tudi sveža voda, ki mora biti ves čas na razpolago, zato je smiselna tudi zložljiva posodica za vodo, ki ne zavzame veliko prostora.
Priboljški in igrače
Nikakor ne pozabiti vzeti zraven na morje priboljškov in igrač. Priboljški za pse naj bodo trdi (npr. kakšne posušene kože, bikovke, jelenov rog, račji vratovi,..), da se bo kuža zamotil za dlje časa. Ne pozabite pa na mini posušene pasje priboljške, ki vam bodo zelo prav prišli za nagrajevanje kosmatinca. Mini priboljški za nagrajevanje so lahko kakšna mini posušena konjska pljuča ali mini posušena jagnječja pljuča, prav pa bodo prišle tudi kakšne posušene sardelice in pasji piškotki.
Od igrač je najbolj pomembno, da vzamete tiste, ki jih ima vaš kuža najraje. Če rad prinaša žogico, mu vzemite zraven žogico. Ne pozabite tudi na igrače za v vodo. Danes je ponudba igrač, ki plavajo na vodi zelo pestra, igrače pa bodo razveselile vas in vašega kosmatinca.
Oprema in nega psa na morju
Slana voda ni ravno prizanesljiva do ovratnic, oprsnic in povodcev, zato je najbolj smiselno, da vzamete za v vodo kakšno staro ovratnico, ki jo lahko po koncu počitnic tudi zavržete.
Nega psa na morju je prav tako zelo pomembna. Smiselno je, da psa po kopanju v morju sperete s sladko vodo, če ima pa dolgo in gosto dlako, pa je zelo dobrodošlo, da ga tudi razčešete. Zelo pomembna je zaščita pasjih tačk in blazinic pred negativnimi vplivi vročega asfalta in pred negativnimi vplivi slane vode. Kot prva pomoč vam lahko pomaga Canis Extra olje za nego tačk in blazinic.
Kaj pa če nastopi driska
Driska na morju je precej pogost pojav, saj so nekateri kužki lahko pod stresom zaradi spremembe okolja, klime in temperature, če pa popijejo še nekaj slane vode, pa se driski zagotovo ne bomo izognili. Super zadeva pri »morski driski« je Canis Extra korenčkov granulat, ki je zelo bogat z vlakninami in je lahko v pomoč pri nenadnih driskah.
Sproščen in nepozaben oddih
Z le malo organizacije boste poskrbeli, da bo vaš kosmatinec na morju zadovoljen in srečen, vi pa pomirjeni in zadovoljni, saj srečen kuža pomeni srečen lastnik. Pes bo definitivno poskrbel za aktivne počitnice, polne vragolij in prijetnih presenečenj.