Zagotovo ste že bili v kakšni umetnostni galeriji, muzeju ali pa ste se sprehajali po kakšni evropski prestolnici. Potem ste videli tudi zgodovinske kipe, ponavadi moškega z izklesanimi mišicami. A kljub temu, da so mišice in preostalo telo oblikovane, en del telesa ni sorazmeren s preostalim telesom. Zakaj ima torej skoraj vsak kip tako majhen spolni ud?

Odgovor se je skrival na spletni strani “Kako govoriti o umetnostni zgodovini“, kjer pravijo, da v starih časih večje ni pomenilo tudi boljše. Prav nasprotno, velik spolni ud je bil sinonim za moškega, ki je “neumen, pohoten in grd”.

Umetniki več časa posvetili klesanju definiranih mišic, kot spolnih organov

V antični dobi naj bi torej veljalo, da manjši kot je penis, bolj racionalen in intelektualen je bil njegov lastnik. Ljudje so verjeli tudi, da bolj kot je penis majhen, večja bo verjetnost, da bo moški uporabljal svoje možgane. In še en razlog, ki ga je vredno omeniti, je ta, da ko je kiparjenje postalo oblika umetnosti, so mnogi pionirji tega gibanja več časa posvetili klesanju definiranih mišic, kosti in obraznih potez, kot pa spolnih organov.