Univerza v Madridu je vodila raziskavo v kateri je sodelovalo tisoč najstnikov. Ugotovili so, da imajo tisti, ki hodijo v posteljo pozneje večji inteligenčni kvocient, posledično pa tudi več možnosti za uspešno kariero in tudi večjo plačo.

Rezultati naj bi se poznali ko odrastemo

Prednost poznega zahajanja v posteljo, naj bi se pokazala komaj, ko najstniki odrastejo. Med šolanjem naj bi bili v prednosti tisti, ki jim »rana ura, zlata ura« ne predstavlja težav, so v poročilu zapisali raziskovalci. Pri teh so opazili, da so meli boljši učni uspeh, a to naj bi bila posledica tega, ker so preverjanja znanja praviloma v dopoldanskih urah, kar pa ni najbolj po godu nočnim pticam.

“Nočne ptice” naj bi imele višji IQ

Raziskava je temeljila na delovnih navadah mladih v povezavi s telesnim bioritmom (kdaj hodijo spat in kdaj vstajajo, upoštevali pa so tudi šolski uspeh, splošno razgledanost in induktivne sposobnosti.

V končno poročilo so zapisali ugotovitve, da naj bi »nočne ptice« imele bolj razvite induktivne sposobnosti za katere velja, da so značilne za ljudi z višjim inteligenčnim kvocientom. Prav tako naj bi bedenje ponoči spodbujalo razvijanje sposobnosti za konceptualno in analitično razmišljanje, kar pa raziskovalci povezujejo z inovativnimi pogledi na svet. To naj bi posledično prineslo tudi uglednejše poklice z višjimi plačami.