Kaj pomeni, če se pogovarjamo sami s sabo? Obstaja več strokovnih razlag in pojasnil . To ni norost, ampak znak zdravega razuma, trdijo britanski psihologi. Če ste se zjutraj prebudili in nemotivirano na glas rekli: ”Gremo, vstani se in pojdi v službo,” to ni nič neobičajnega, sploh če ste soočeni s situacijo, zaradi katere ste pod stresom.

Možgani so bolj fokusirani

Večina ljudi ima svoj notranji glas. Glas, ki vas vodi, usmerja, pohvali ali vas okara. Ta glas je v naših glavah ves čas, a včasih podzavestno ga izgovorite tudi na glas. Za ta pojav obstaja nekaj znanstvenih razlag, v knjigi My Stroke of Insight kot glavni razlog pogovora samim seboj navajajo, da to pomeni, da sami sebi dajemo konkretna navodila in naloge, možgani pa so tako bolj fokusirani.

Otroci se velikokrat pogovarjajo sami s sabo

Pri otrocih, ki se pogosto pogovarjajo sami s seboj kar instinktivno, je to celo zaželeno, saj je to še eden izmed načinov, ko se kaj novega naučijo. A naša okolica tega ne sprejema, saj verjame da je to znak norosti. No psihologi pa trdijo ravno obratno – če imate kaj za povedati to povejte na glas, molčati je napaka