Dan oblikovalcev sta vodili Lijana Krajnc in Zala Sporiš. Kot prvi gost se je predstavil fotograf Arne Hodalič, ki je predstavil svoje življenje in delil zgodbe s svojih ekspedicij in popotovanj. Po študiju je kupil jadrnico, jo vozil in tako služil denar, medtem pa začel fotografirati. Po petih letih dela dela na jadrnici se je odločil, da bo začel svojo fotografsko kariero. Od takrat je bil kar dvaindvajsetkrat v Indiji, prepotoval je svet, imel potujoči studio in si nabral ogromno spominov in prijateljev z vsega sveta. Kar se tiče fotografije, je poudaril, da se fotografira z glavo in ne s fotoaparatom.
Naslednja gostja je bila umetnica in glasbenica Katja Škorjanc, znana tudi pod imenom Katie Shock. Z umetnostjo se je začela ukvarjati že v mladih letih, zdaj pa ustvarja digitalne ilustracije, plakate, karakterje iger, kot je na primer Angela iz igre My talking Angela, izdeluje ilustracije za pločevinke piva, je pa tudi ena izmed prvih slovenskih ustvarjalcev NFT-umetnin. S svojo umetnostjo rada pomaga drugim in širi znanje o problemih sveta. Mladim umetnikom svetuje, da si najprej uredijo dober portfolio, nato pa svoja dela delijo in jih pokažejo čim več ljudem, da tako širijo svoje umetnine.
Tretja gostja je bila Bojana Kovačič Zemljič, oblikovalka avtorskega nakita blagovne znamke E2RD. V sodelovanju s čipkarsko šolo iz Idrije je ustvarila inovativne vzorce, ki jih je kasneje naredila tudi v zlatem. Potrudi se, da novo kolekcijo ustvari vsaj enkrat na leto, v svoji trgovini pa prodaja nove izdelke, tudi če še niso objavljeni na njeni spletni strani. V svoji karieri je dosegla veliko, eden izmed njenih največjih uspehov je bil sodelovanje na EXPO v Dubaju.
Zadnja gostja Dneva oblikovalcev je bila kostumografinja Suzana Rengeo, ki trenutno dela v SNG Maribor, pred tem pa je svoj pečat pustila na številnih področjih. Svojo prvo modno revijo je pripravila ob koncu srednje šole v Modni hiši. Navdihujejo jo različni materiali, vzorci, ker pa je skozi oblačila zmeraj rada predstavljala različne karakterje, se je odločila, da bo postala kostumografinja. Največ težav pri ji delu povzročajo kompleksni materiali in slabi stroji, vedno pa mora biti pozorna, za katero predstavo dela kostume, saj so materiali za vsako zvrst drugačni: za balet morajo biti bolj gibljivi, za opero jih običajno delajo dlje časa … Mladim oblikovalcem je svetovala, naj se čim prej naučijo šivanja in drugih spretnosti ter naj bodo čim inovativni, naj si ne postavljajo omejitev in naj si čim več upajo.
Program so z glasebnimi točkami popestrile dijakinje Zala Sporiš z pesmijo Ledena, Jana Lesičnik s pesmijo Feeling Good in Nika Janžekovič Lorenčič s pesmijo Someone You Loved.