Koliko spi povprečen človek? V času svojega življenje prespimo približno 2.100 dni oz. kar šest let.
Ne obstajajo ljudje, ki ne sanjajo. Tisti, ki pravijo, da ne sanjajo se svojih sanj samo ne spomnijo. Večina ljudi namreč pozabi svoje sanje v prvih petih minutah po bujenju. Ali se sanj spomnite je torej odvisno od tega kdaj se zbujate. Če se zbudite kmalu po REM fazi, v tej fazi namreč sanjate, potem se boste sanj verjetno spomnili.
Sanje so v veliki večini pozitivne. Zato se tudi zbujate bolj optimistični in boljšega razpoloženja kot ko ste odšli spat. Če se vseeno zbujate negativno naravnani, ste verjetno pod velikim stresom.
Sanjanje o seksu in spolnih odnosih je nekaj običajnega. Mogoče je tudi doživeti orgazem medtem ko sanjate.
Tudi slepi ljudje sanjajo. Ljudje, ki so se rodili slepi imajo pisane sanje, ampak namesto slik, oni sanjajo vonjave, zvoke in druge dražljaje, ki so jim poznani.
Nekateri ljudje sanjajo črno-belo. Večina ljudi, ki sanja črno-bele sanje je starejša generacija, ki je odrasla ob črno-belih televizijah. Ker je tehnologija sedaj naprednejša, je tudi odstotek ljudi, ki sanjajo črno-belo manjši.
Sanje pomagajo pri učenju. Vedno ko se nekaj na novo naučite, vam lahko pomagajo tudi sanje, saj si lahko tako še bolje zapomnite nove informacije.
Varanje partnerja je eno izmed najbolj pogostih sanjarjenj. To v nekaterih primerih lahko pomeni, da imate občutek, da vas partner zanemarja in vam ne daje dovolj pozornosti.
Trzanje med spanjem? To se dogaja praktično vsem. Najpogosteje, ko mislite da padate. Znanstveniki pravijo, da do tega prihaja, ker so sanje včasih tako resnične, da možgani dejansko mislijo, da padate.
Povprečna oseba sanja trikrat do petkrat na noč.