Kot smo že poročali, se je Komisija za nadzor obveščevalnih in varnostnih služb zaradi nedavnih težjih kaznivih dejanj v Mariboru seznanila z informacijami o učinkoviti uporabi posebnih metod in sredstev pri pregonu organiziranega kriminala. Člani komisije so ocenili, da pristojne službe delajo sorazmerno dobro, a od njih pričakujejo, da bodo preprečile ponavljanje oziroma širjenje takšnih kaznivih dejanj.
Kot je povedal predsednik Komisije Branko Grims, je policija v Mariboru definirala osem območij, kjer je potreben poseben nadzor. Tega tudi izvajajo, a po njegovih besedah policija ocenjuje, da koncentracija težkih kriminalnih dejanj ni nič posebnega in je bila že v preteklosti v nekaterih drugih mestih.
Če bi izdali lokacije, bi pomagali kriminalcem
Ob tem nas je seveda zanimalo katera območja v mestu so pod posebnim nadzorom policije, a je bil Grims s pojasnili skop. Povedal je, da tega ne more razkriti, saj bi se lahko posledično kriminalci premaknili na druge točke v mestu in bi jih s tem v bistvu samo opozorili na to, da so pod drobnogledom policije. “Poseben nadzor je na osmih mestih v Mariboru, na kakšen način se izvaja, prav tako ne morem komentirati,” je še dodal Grims.
Predvidevamo sicer lahko, da ima policija pod posebnim drobnogledom tudi območje mariborske tržnice, kjer je prišlo do tragičnega množičnega pretepa in kjer je načeloma večkrat kršen javni red in mir. Nadalje se je kot problematično že večkrat izpostavljalo širše območje Koroške ceste, še v večji meri pa Lent in območje pri Dravi, s posebnim poudarkom na območju okoli Štuka. Najverjetneje je pod nadzorom tudi območje Pekarne ter avtobusne in železniške postaje, v času tekem pa verjetno tudi območje Ljudskega vrta. Potencialno nevarnih ali kritičnih točk je v našem mestu zagotovo še več, a točno katere lokacije najbolj izstopajo, Grims kot rečeno ne more povedati, prav tako pa odgovorov zaenkrat nismo dobili tudi ne iz PU Maribor, najbrž iz istih razlogov.