Zadnji dnevi so precej suhi, kar pomeni, da je možnost požarov v naravi toliko večja in je treba ravnati veliko bolj premišljeno.

Požar suhe trave sprožil kar dve intervenciji v dveh urah

Včeraj, 19. februarja, sta v Mariboru potekali dve intervenciji gašenja požara suhe trave in podrasti. Enega so pogasili gasilci GB Maribor in PGD Kamnica na Koroški cesti, kjer je zagorelo trideset kvadratov suhe trave in suhe podrasti.

Na enako intervencijo so se nato le dve uri kasneje ponovno odpravili poklicni gasilci. Tokrat je ob Pobreški in Titovi cesti zagorela suha trava, ogenj je zajel manjšo površino. Skupaj z gasilci PGD Studenci so ogenj pogasili.

Kako preprečiti požar?

Gasilci svetujejo, kako se naj človek vede v obdobju suhega vremena, da ne bi prišlo do požara v naravi. Poskrbeti je treba za urejeno okolico ter gorljive snovi skladiščiti na varni razdalji. Odstraniti je potrebno veje dreves in suho travo v bližini stavb, zračnikov in dimnikov, prav tako pa ni priporočeno kuriti v suhih in vetrovnih dneh. Metanje doz pod tlakom in drugih vnetljivih snovi v ogenj ni priporočljivo.

Avto parkirajte na asfaltiranih poteh in ne na suhi travi, prav tako brezglavo ne odmetavajte cigaretnih ogorkov. Vožnja z avtomobili ali motorji po gozdnatih površinah ni priporočljiva.

Pred odhodom v naravo, še posebej v sušnem obdobju, se seznanite s stopnjo požarne ogroženosti območja, na katerega se odpravljate.